Ponas Tadas Adomas... w Muzeum miczalazarz w MyViMu.com

Ponas Tadas Adomas Mickevičius

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
5 / 8
<
>
Adomas Mickevičius PONAS TADAS tłumaczenie polskiego oryginału poematu narodowego na język litewski. Tłumaczenia dokonał kowieński inż. Konstantinas Šakenis. Książka wydana w Kownie w wydawnictwie "Raidės" w 1924 roku. De facto jego tłumaczenie powstało właśnie w  1924 r. więc egzemplarz być może ?!? jest jednym z pierwszych wydań Pana Tadeusza TEGO tłumacza. Gdyż były już litewskie próby przełożenia poematu po 1834 roku innych tłumaczy. Książka nie posiada ilustracji, ma biografię Romantyka od tłumacza oraz objaśnienia do tekstu XII ksiąg, spis Ksiąg. Blok kompletny, zwarty, brak powyrywanych stron, książka w niezłej kondycji, zakupiona przez mnie drogą pocztową.
Data dodania: 22 kwietnia 2019
Datowanie przedmiotu: 1924
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 60 razy od 22 kwietnia 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.