Iš Adomo Mickevičiaus raštų... w Muzeum miczalazarz w MyViMu.com

Iš Adomo Mickevičiaus raštų M.Biržiška

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
6 / 8
<
>
Z listów Adama Mickiewicza - dla wybranych Szkół wybrał i ułożył Mykolas BIRŽIŠKA (historyk literatury, sygnatariusz Aktu Niepodległości Litwy z 16 lutego 1918 roku)...Jest to rodzaj podręcznika dla Szkół średnich na Litwie, wydany przez wydawnictwo "Vairo" w Kownie w 1927 roku. Po spisie treści możemy się zorientować, że zawiera całkiem pokaźny zbiór tekstów Romantyka (nie samych wierszy, jest i Grażyna, i Konrad Wallenrod i sam Ponas Tadas) połączone to wszystko z ciekawą biografią Mickiewicza oraz licznymi ilustracjami... Książka ma zerwany grzbiet, dorobioną kserograficznie okładkę i stronę tytułową...Jej stan kompletny, ale z ww powodów mniej cenna...nabyta od wileńskiego, litewskiego kolekcjonera. Po przeanalizowaniu nawet pobieżnym zorientujemy się, że mamy tutaj całkiem merytoryczny podręcznik, wystarczająco ciekawy by poświęcić mu większą ilość czasu...
Data dodania: 22 kwietnia 2019
Datowanie przedmiotu: 1927
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 55 razy od 22 kwietnia 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.