OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
215 / 500
<
>
Guzik pruski ogolnowojskowy plus fragment paska (zapiecia) od pikerhauby. 



Fragment chinscales-paska z łuskami stosowany przez wszystkie rodzaje wojsk do 1891 roku. Od tego roku piechota przeszła na paski ze skóry,oprócz niektórych jednostek np.Garde ,Leib itp. jednostki elitarne.Kawaleria,Train i artyleria nosiły paski z łuskami do 1915 roku i tylko w czasie walk zamieniały je na paski ze skóry.
Data dodania: 23 kwietnia 2019
Datowanie przedmiotu: 1914 - 1918
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: Naprawiacz Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 247 razy od 23 kwietnia 2019
Reklama
Dodaj komentarz
24 kwietnia 2019
Jest ok,tylko jeszcze druga część zapięcia z kulką na drugi pasek. Pierwszą łuskę mocujemy na pierwsze otwory te które są najbliżej zapięcia.Następną łuskę mocujemy do drugiej pary otworów. Zrobisz tak, gdy nie znajdzesz łuski z czterema otworami.Tylko najpierw skompletuj całość łusek i ułóż na sucho.Jak będziesz miał wszystkie to się odezwij to Ci pomogę.
24 kwietnia 2019
Do Naprawiacza zerknij na ostatnia fotkę i zobacz czy o to chodziło. Pozdr
24 kwietnia 2019
Witam mam zapięcia gdzieś tylko muszę znaleźć, gorzej będzie z paskiem że skóry no i połączeniem tego wszystkiego razem:-) 
24 kwietnia 2019
Samo zapięcie jest dłuższe od łuski i jest z czterema otworami.Dwa otwory do mocowania skóry i dwa do łuski.Bez zapięcia nic nie zrobisz,bo układankę zaczynamy od niego.
23 kwietnia 2019
Wróciłem na to uwagę że ostatnie łuski przy zapięcie maja po dwie wypustki i są jakieś mniejsze. 
23 kwietnia 2019
Pierwszy fragment,który mocowany jest do knopfa[ten z nitami] nie traktujemy jako łuskę.Pamiętaj,że przy samym zapięciu musi być łuska z dwoma wypustkami z jednej jak i drugiej strony.
23 kwietnia 2019
Nigdy się nie zagłębienia w te tematy a teraz trzeba nadrobić trochę wiedzy. Piki nie zbudujemy ale możemy zrobić choć 2 komplety zapięc do piki o standardowych wymiarach. Twój egzemplarz wygląda pięknie w całości.
23 kwietnia 2019
Wszystko  zależało od wielkości głowy żołnierza.Ilość łusek zawsze była nieparzysta 13,15,17 a nawet spotkałem się z 19.Najbardziej popularna ilość to 13-15.Pasek buduje się pod konkretną pikę,dlatego pomimo masowej produkcji,każda pika ma swoje indywidualne cechy.Urok ręcznej roboty.
23 kwietnia 2019
A mam pytanie taki cały pasek z ilu składał się łusek?? 
23 kwietnia 2019
Witam akurat ten kawałek wrzuciłem tak na szybko.W najbliższym czasie przejrzę pudła i myślę że będzie można skompletować coś fajnego. Jesteś panie fachowcem w tych sprawach i nie ukrywam że będzie mi potrzebna twoja pomoc. Pozdr serdecznie
23 kwietnia 2019
Fragment chinscales-paska z łuskami stosowany przez wszystkie rodzaje wojsk do 1891 roku. Od tego roku piechota przeszła na paski ze skóry,oprócz niektórych jednostek np.Garde ,Leib itp. jednostki elitarne.Kawaleria,Train i artyleria nosiły paski z łuskami do 1915 roku i tylko w czasie walk zamieniały je na paski ze skóry.Piękna rzecz Saperki! Wielkie gratulacje!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.