Odznaka Akademii Marynarki... w Ordery, Medale ,Odznaki i Zdjęcia 1900 - 2020 w MyViMu.com

Odznaka Akademii Marynarki Wojennej - AMW

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
11 / 290
<
>
Odznaka Absolwenta Akademii Marynarki Wojennej. Wykonanie Mennica Państwowa - 1987r. Nakrętka właściwa.
Data dodania: 25 kwietnia 2019
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 214 razy od 25 kwietnia 2019
Reklama
Dodaj komentarz
4 maja 2019
Dziękuję za trafną uwagę.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
30 kwietnia 2019
Jeszcze jedna rzecz do poprawienia,którą dopiero dziś zauważyłem,nie w opisie tylko w tytule - Jest Akademia Marynarki Wojskowej zamiast Wojennej.
27 kwietnia 2019
Tak właśnie jak napisałeś kolego Jurand. Dyskusja trwała długo ale przyniosła owoce. Dzięki koledze deg85 za wyprowadzenie na prostą i  wiarygodna informację o tej odznace.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
27 kwietnia 2019
Czyli pierwotne datowanie odznaki na rok 1961 było błędne i sugerowało że nadała ją powstała dopiero 26 lat później Akademia Marynarki Wojennej.Teraz sprawa jest jasna,pozostaje tylko dodanie drugiej litery "i" do "Akademi" i opis będzie właściwy.
27 kwietnia 2019
Dzięki za pełne i konkretne wyjasnienia dotyczące zarówno odznaki jak i slowa ,, szlag'' :)  AMW powstała w 1987 roku , dlatego jest wysoce prawdopodobne że odznaka została wykonana w 1987r.
27 kwietnia 2019
"Oj zaczynam się martwić ze deg85 doznal trafienia ,,szlag-iem'' cokolwiek to znaczy. Myślę że łatwiej by było zwrócić mi uwagę na popełnione błędy w opisie niż pluć jadem, ale............... i tak poprawiłem opis. Za wskazanie błedu serdecznie dziękuję i oczywiście proszę o ewentualne uwagi i wskazówki nawet takie zaprawione niezadowoleniem."

Ad.Malyjanek. I po kolei. Po pierwsze: rzeczownik pochodzenia niemieckiego szlag nie znaczy cokolwiek, a jedynie jest to dawne określenie apopleksji, używane obecnie tylko i wyłącznie w związkach frazeologicznych typu:  szlag kogoś trafił, szlag mnie trafił (lun trafia),coś szlag trafił, niech to szlag, niech to szlag trafi, niech (kogoś, coś) szlag trafi, szlag by to trafił. Po drugie: może łatwiej byłoby wreszcie coś samodzielnie, tak z prostej ludzkiej(kolekcjonerskiej) ciekawości poczytać, pomyśleć, sprawdzić np. jak to było po II WŚ z akademiami wojskowymi w Polsce, a nie czekać, że ktoś bardziej lub mniej życzliwy ,  uszczypliwie czy złośliwie zwróci uwagę (czytaj: pluje jadem)? Po trzecie: jeżeli tak ma wyglądać poprawiony opis, to jest to – delikatnie i grzecznie pisząc (bez jadu) - grube nieporozumienie. W myśl aktualnej terminologii i aktualnie obowiązujących przepisów wojskowych odznaka pamiątkowa i odznaka absolwenta (absolwencka) to dwie różne kategorie odznak wojskowych. We wszystkich decyzjach MON zatwierdzających odznaki pamiątkowe nie jest używany termin odznaka absolwenta(absolwencka), we wszystkich decyzjach MON zatwierdzających odznaki absolwenta (absolwenckie) nie jest stosowany termin odznaka pamiątkowa. Również w przepisach regulujących noszenie orderów, odznaczeń i odznak przez żołnierzy zawodowych stosowane są rozdzielnie ww. terminy. Coś takiego jak: odznaka pamiątkowa, w domyśle absolwencka nie istnieje. Po czwarte: nie przypominam sobie żebym osobiście kiedykolwiek był „zaprawiony niezadowoleniem” , ew. kogoś lub coś "zaprawiał niezadowoleniem" !!
27 kwietnia 2019
"Jeśli dobrze zrozumiałem sens opisu, to pomijając oczywiste błędy kustosz nie napisał że AMW powstała w 1961 roku ,tylko że z tego roku pochodzi odznaka..."

Ad. Jurand. Oczywiście sens opisu to podstawa. Ale w tym przypadku sprawa jest przecież banalna i prosta jak budowa cepa (nieelektrycznego). Opis i jego interpretacja: kustosz oczywiście nie napisał, że AMW powstała w 1987 roku, ale napisał że odznakę AMW wykonała Mennica Państwowa w 1961. Czy 26 (słownie: dwadzieścia sześć) lat różnicy pomiędzy jedną a drugą datą jest bez znaczenia ?? Czy nie ma w tym przypadku jakiejkolwiek oczywistej, sprzeczności ??? Jest mi absolutnie obojętne, czy opis odznaki zostanie poprawiony, czy pozostanie bez zmian - po prostu czasami niepotrzebnie czytam opisy eksponatów, a powinienem chyba ograniczyć się jedynie do oglądania obrazków.
26 kwietnia 2019
Oj zaczynam się martwić ze deg85 doznal trafienia ,,szlag-iem'' cokolwiek to znaczy. Myślę że łatwiej by było zwrócić mi uwagę na popełnione błędy w opisie niż pluć jadem, ale............... i tak poprawiłem opis. Za wskazanie błedu serdecznie dziękuję i oczywiście proszę o ewentualne uwagi i wskazówki nawet takie zaprawione niezadowoleniem.
Kustosz Profil Profesjonalny Starszy kustosz
26 kwietnia 2019
Jeśli dobrze zrozumiałem sens opisu,to pomijając oczywiste błędy kustosz nie napisał że AMW powstała w 1961 roku ,tylko że z tego roku pochodzi odznaka...
26 kwietnia 2019
Szlag człowieka trafia jak jeden pełnoletni  cytuje drugiego pełnoletniego. A wieść gminna niesie - od Warty aż po San!! Opis przedmiotu/ eksponatu podany do publicznej wiadomości 25 kwietnia 2019 o godz.13:33: "Pamiątkowa odznaka Akademi Marynarki Wojennej z 1961r. Wykonanie Mennica Państwowa. Nakrętka właściwa." Po pierwsze: nie pamiątkowa tylko absolwencka, po drugie: nie "Akademi" tylko "Akademii", po trzecie: a kiedy to łaskawco powstała Akademia Marynarki Wojennej ??? W 1961 roku ??? Czy AMW w Gdyni ma swoją stronę internetową - ma! Czy na stronie internetowej AMW w Gdyni jest zakładka "O nas" - jest! Czy w ww. zakładce "O nas" jest dział "Nasza historia" - jest! Czy w dziale "Nasza historia" jest część "historia" - jest! To w takim razie  proszę zajrzeć, sprawdzić u źródła, poprawić i nie powielać głupot  (tom.II, str.14). Chyba, że może nasi marynarze są w błędzie :))) 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.