Zdjęcie - smutny Adolf Hitler

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
7 / 193
<
>
Unikatowa fotografia przedstawiająca Adolfa Hitlera przechadzającego się pośród gruzów na miejscu katastrofy w mieście Öschelbronn. Data wykonania 14 września 1933 roku. Na odworcie sygnowane pieczątką U.S. Army.
Data dodania: 27 kwietnia 2019
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: TeddyBear Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 259 razy od 27 kwietnia 2019
Reklama
Dodaj komentarz
7 maja 2019
Rzeczywiście, trochę poszperałem i potwierdziła się wersja z wizytą na miejscu katastrofy w 1933 roku. Bardzo dziękuję za pomoc w ustaleniu prawdziwej historii kryjącej się za tą fotografią.
Kustosz
27 kwietnia 2019
Z tego, co się orientuję, to film, z którego pochodzi kadr / zdjęcie nakręcono 14 września 1933. Przedstawia wizytę Hitlera na miejscu katastrofy w Öschelbronn (Badenia-Wirtembergia), które cztery dni wcześniej strawił ogromny pożar. Jego przyczyny nigdy nie ustalono, ale część publikacji podaje wersję, jakoby źródłem miał być wybuch w fabryce amunicji położonej nieopodal.
Sam film został wykorzystany jako element kreowania wizerunku Führera - "zatroskanego ojca narodu". Co charakterystyczne, podczas II wojny światowej, "wódz" unikał (w przeciwieństwie np do Goebbelsa) wizyt w zbombardowanych niemieckich miastach.
Gratuluję ciekawego eksponatu i pozdrawiam serdecznie
Kustosz
27 kwietnia 2019
Bardzo ciekawy eksponat kolega dodał. Gratuluję.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.