Bagnet Mauser S84/98 w Muzeum Ziemi Kozielskiej i Śląska Opolskiego (w organizacji) w MyViMu.com
Bagnet Mauser S 84/98 prawdopodobnie w wersji nA S (bez piły i bez oksydy). Jest to podstawowy bagnet armii niemieckiej do 1945 roku. Tutaj eksponat to składak: Pochwa wraz z żabką to dar dla muzeum, bagnet to dar od innej osoby, bakelitowe okładziny dokupione (oryginały).  Kod producenta to prawdopodobnie (słabo czytelne) olc 43 (43 to rok produkcji?). Nie udało mi się znaleźć takiego producenta. Numer bagnetu to 1750 lub 1760. Okładziny z małymi ubytkami, na bagnecie i pochwie ślady korozji, skóra żabki sztywna. Długość całkowita 380 mm, głowni 247 mm. 

Zgodnie z sugestią kolegi Naprawiacz producentem jest 

Overhoff & Cie.Lüdenscheid
Data dodania: 2 maja 2019
Datowanie przedmiotu: do 1943
Stan eksponatu: Dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: Naprawiacz Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 327 razy od 2 maja 2019
Reklama
Dodaj komentarz
2 maja 2019
Dziękuję bardzo i pozdrawiam.
2 maja 2019
Ładny stan gratuluje:-) 
2 maja 2019
Overhoff & Cie. Lüdenscheid Producent noży okopowych,bagnetów i klamer do pasków.Oznczenie RZM.M4/27.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.