Talerzyk porcelanowy z GHC. 1939-45 r.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
23 / 24
<
>
Porcelanowy talerzyk deserowy z Weisswasser .

Notatka historyczna z internetu:

-"W 1895 r. August Schweig założył fabrykę porcelany w Weißwasser, nową fabrykę prowadził Fritz Thomas , który później założył fabrykę porcelany Thomas, Jäger & Co i fabrykę porcelany Thomas & Ens w Marktredewitz , nazwa firmy to Oberlausitzer Porzellan-Manufactur Aug. Schweig & Co. Współwłaścicielem był Josef Schweig , właściciel fabryki szkła w Weißwasser.

W 1909 r. Fabryka porcelany z fabryką szkła doktora Ing. Martin Schweig połączył się, firma Schweig'sche produkuje szkło i porcelanę AG . W tym czasie produkcja porcelany została zmieniona na techniczną porcelanę; Ze względu na warunki ekonomiczne fabryka szkła została wydzierżawiona w 1912 r. Do United Lausitzer Glashüttenwerke w Weißwasser, a fabryka porcelany opuściła AG. August Schweig ponownie stał się właścicielem fabryki porcelany i sprzedany jako fabryka porcelany August Schweig GmbH , ale wciąż była to tylko techniczna porcelana.

W sierpniu August Schweig zmarł, a wdowa po nim Regina Schweig przejęła fabrykę, od 1931 r. Produkowała również naczynia. W 1932 r. Fabryka przejęła formy zbankrutowanej fabryki porcelany Hermann Ohme, Niedersalzbrunn (Szczawienko, Polska); Około 1936 r. firma została rozwiązana, a Regina Schweig była teraz wyłącznym właścicielem, fabryką porcelany firmowej Augustem Schweigiem .W 1939 r. Regina Schweig musiała zrezygnować z fabryki w trakcie arianizacji i sprzedać ją Gebr. Hannemann & Cie. GmbH in Düren , nazwa firmy z tego miejsca, Gebr. Hannemann & Cie. GmbH, wydziałowa fabryka porcelany Weißwasser . W 1945 r. fabryka została wywłaszczona.".

-"1895 - 1909:

Oberlausitzer Porzellanmanufaktur August Schweig & Co.

1912-1936:

Fabryka Porcelany August Schweig GmbH

1936-1939:

Fabryka porcelany August Schweig

1939 - 1945:

Gebr. Hannemann & Cie. GmbH, zakład produkcji porcelany Weißwasser

1946 - 1970:

Fabryka porcelany VEB Weißwasser

1970 - 1990:

VEB United Porcelain Works Colditz".
Data dodania: 9 maja 2019
Datowanie przedmiotu: 1939 - 1945
Miejsce pochodzenia: III Rzesza
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 375 razy od 9 maja 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.