DOWÓDZTWO OPERACYJNE RODZAJÓW SIŁ ZBROJNYCH

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 108
<
>
Wzór 2 odznaki pamiątkowej Dowództwa skomponowany jest na bazie tarczy rycerskiej. Tarcza podzielona jest pionowo na pół w barwach: białej – po lewej stronie, czerwonej – po prawej stronie. Na linii zmiany barw umieszczono miecz koronacyjny Szczerbiec skierowany głownią w górę. Sztych miecza lekko wystaje ponad górną krawędź tarczy. W dolnej części tarczy przedstawione są znaki rodzajów Sił Zbrojnych: po lewej stronie na białym polu biało – czerwona szachownica Sił Powietrznych, po prawej na polu czerwonym złota kotwica Marynarki Wojennej, w środku lekko wysunięty do przodu stylizowany orzeł w koronie zamkniętej, ze wzniesionymi skrzydłami, głową zwróconą w prawo, siedzący na tarczy amazonek koloru srebrnego odnoszący się do znaku Wojsk Lądowych i Wojsk Specjalnych. Nad orłem w środku tarczy umieszczona jest błękitna róża wiatrów – oznaczająca przynależność do NATO. W górnej części tarczy półkoliście rozmieszczone są trzy pięcioramienne gwiazdy – symbolizujące rangę Dowództwa. Poniżej tarczy, kształtem dopasowana do zarysu tarczy, umieszczona jest złota szarfa z czarnym napisem „DOWÓDZTWO OPERACYJNE”. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 227/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 11 czerwca 2014 r.
wymiary : 55x48 mm
wykonawca : SOLARON
Data dodania: 17 maja 2019
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 339 razy od 17 maja 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.