Wieszak - Franz Fahning Hamburg Neuerwall

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
23 / 193
<
>
Przedwojenny wieszak - Franz Fahning Hamburg Neuerwall.Franz Fahning był niemieckim przedsiębiorcom z Hamburga, po dojściu do władzy przez Hitlera członek NSDAP. W latach 30 XX wieku, w trakcie pozbawiania Żydów ich przedsiębiorstw, Fahning korzystając z członkowstwa w partii nabywał przejęte majątki w korzystnych cenach. Po wojnie musiał zwrócić wszystko prawowitym właścicielom lub ich spadkobiercom, nie został jednak w żaden sposób osądzony i w dalszym ciągu zajmował się prowadzeniem interesów.Znaleziony w śmietniku (współczesnym, osiedlowym), przy okazji wynoszenia śmieci. :)
Data dodania: 3 czerwca 2019
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 140 razy od 3 czerwca 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.