OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
19 / 28
<
>
Zdjęcie wykonane na początku września pod Chojnicami w 1939 roku. Zdjęcie wykonane na papierze leonar z tym logo produkowanym w latach 1930-45.
Data dodania: 14 czerwca 2019
Datowanie przedmiotu: 1939
Miejsce pochodzenia: III Rzesza
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomogli w tworzeniu opisu: TeddyBear Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 379 razy od 14 czerwca 2019
Reklama
Dodaj komentarz
15 czerwca 2019
Dziękuję Panowie za pomoc!  Najważniejsze,że zagadka rozwiązana.Pozdrawiam serdecznie.
Kustosz
15 czerwca 2019
Tak, po przyjrzeniu się, muszę skorygować swoją wcześniejszą opinię (bywa, jak człowiek zmęczony upałem źle i za szybko popatrzy :-). To jest faktycznie MG 13 (długa lufa, charakterystyczna komora zamkowa i podstawa celownika).
15 czerwca 2019
 Maschinengewehr 13 (MG 13) to jest moja opinia. Magazynek pudełkowy na 25 naboi. Konstruktor Luis Stange, starszy inzynier w fabryce Rheinmetall. Rózni sie od austryjackiego Steyr-Solothurn S2-200 / MG 30.
15 czerwca 2019
Szczerze to liczyłem na Twoją pomoc i się nie pomyliłem.Wielkie dzięki !
Kustosz
15 czerwca 2019
Wygląda na to, że na zdjęciu jest nie MG 34, a MG 30. Erkaem, którego konstruktorem był Louis Stange, został odrzucony (!) przez Wehrmacht. Produkowano go za to w Szwajcarii i Austrii (Steyr). Skoro zdjęcie pochodzi z kampanii wrześniowej, to prawdopodobnie obsługa jest z SS (do nich trafiała w początkach wojny broń niestandardowa i zdobyczną). Spróbuję poszukać czegoś więcej.
MG 30 zasilany był z trzydziestonabojowego magazynka, dołączanego z lewej strony.
Gratuluje ciekawego eksponatu i pozdrawiam serdecznie.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.