OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 5
<
>
Westerplatte przy basenie amunicyjnym. Zdjęcie wykonane na papierze Agfa  Brovira.Na drugim zdjęciu MS Wilhelm Gustloff przy nabrzeżu w 1940r.
Data dodania: 28 czerwca 2019
Datowanie przedmiotu: 1939
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 485 razy od 28 czerwca 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
23 maja 2021
To prawda ale tez była to katastrofa na własne życzenie Niemców. Gustloff, jako będący wciąż pod komendą dowódcy Kriegsmarie, szedł pod banderą w/w a więc według prawa wojny na morzy był okrętem wojennym a do tego szedł w eskorcie innych okretów wojennych. Według wspomnianego prawa, sowiecki kapitan miał całkowite prawo a wręcz swój wojskowy obowiazek, zatopić jednostkę. A wystarczyło oznaczyć go jako jednostkę cywilną i nawet jezeli doszłoby do storpedowania, cały świat miałby prawo wieszac psy na załodze sowieckiego okrętu podwodnego.
23 maja 2021
Dodam tylko,że zatonięcie Gustloffa było największą katastrofą morską w dziejach świata.Ciekawostką jest to ,że większość ciał pochowano w pasie wydm od m.Rowy do m.Ustka , nigdy one nie zostały ekshumowane i zawsze mnie korciło...Czasami po sztormach obserwuję wydmy czy nie ma czegoś ciekawego.Dziękuję pięknie za opinie.
Kustosz
23 maja 2021
Gustloff jako okręt szpitalny w 1940, czyli jedno z ostatnich zdjęć w tej roli. Ta jednostka była istnym symbolem III Rzeszy, żeby nie powiedzieć- alegorią. Od dumnej służby do tragicznego końca. Rewelacyjna fotka. 
23 maja 2021
Następne perełki.
29 czerwca 2019
Dziękuję bardzo za opinie! Miłego dnia.
Kustosz
29 czerwca 2019
Dalszy ciąg tematu Westerplatte. Gratuluję.
Kustosz
29 czerwca 2019
bardzo ciekawe zdjęcie! dla takich fantów warto zaglądać na MyViMu. Gratulacje!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.