Mundur przerobiony na ubranie jeńca wojennego ?.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
10 / 16
<
>
 Prawdopodobnie bluza niemieckiego munduru przerobiona na ubranie jeńca wojennego. Litery PW mogą być skrótem od "prisoner of war"
Data dodania: 1 lipca 2019
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 133 razy od 1 lipca 2019
Reklama
Dodaj komentarz
5 kwietnia, 13:42
Skoro rzeczywiście była farbowana to wszystko wskazuje że jest to M36 po baaaardzo gruntownych przeróbkach. przede wszystkim straciła ciemnozielony kołnierz. po drugie została znacznie skrócona a przy okazji skróceniu uległy dolne, miechowe kieszenie. Krój kieszeni, samej bluzy, rozmieszczenie i ilość guzików oraz wszycie i układ podszewki wskazuje właśnie na bluzę M36. Ale to jest tyle co widzę na zdjęciach.
Instytucja Muzealna
5 kwietnia, 13:26
Wygląda na sukno takie "zfilcowane", poza tym mam wrażenie, że ta bluza była farbowana.
2 kwietnia, 13:33
Kolor jakby z Luftwaffe ale krój zupełnie nie. Obstawiam jakąś inna służbę lub organizację paramilitarną ale raczej nie formację wojskową. Jeszcze dla jasności- czy to jest sukno czy drelich?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.