75 Lat OSP w Niezdarze w Tylko i wyłącznie straż pożarna. w MyViMu.com

75 Lat OSP w Niezdarze

Duże zdjęcie 75 Lat OSP w Niezdarze
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
24 / 309
<
>
Poprzez wójta Franciszka Hetmańczyka mieszkańcy wystąpili do Gubernatora Guberni Piotrkowskiej, z prośbą o rejestrację towarzystwa. Po długim okresie oczekiwania otrzymano pismo z dnia 25 sierpnia 1911r. zatwierdzające powstanie Pożarnego Ochotniczego Strażackiego Towarzystwa. W dniu 18 września 1911r. zwołano pierwsze walne zebranie, na którym uchwalono, że w skład towarzystwa wchodzić będą: po jednej sekcji z Tąpkowic, Ożarowic i z Niezdary. Pierwszym prezesem wybrano księdza Stanisława Senko, naczelnikiem wybrano Aleksandra Wołyńca. Kolejne walne zebranie Pożarniczego Ochotniczego Strażackiego Towarzystwa, które odbyło się w marcu 1925 roku, dokonano reorganizacji wyłączając sekcję straży z Niezdary i Ożarowic. Po usamodzielnieniu się straży stanęli pod problemem budowy remizy i zakup potrzebnego wyposażenia. Z reorganizacji otrzymano kwotę 55zł, która była jednak zbyt małą jak na potrzeby jednostki.Dzięki zaangażowaniu mieszkańców z okazji 75-lecia istnienia straży w 1986 roku oddano do użytku wyremontowaną część operacyjną, nad którą dobudowano świetlice, pomieszczenia dla Koła Gospodyń Wiejskich, izbę tradycji oraz część socjalną. Zagospodarowano teren wokół remizy. Zasypano bajoro na którym wybudowano muszlę koncertową. Jednostka otrzymała sztandar ufundowany przez mieszkańców Niezdary.
Data dodania: 8 lipca 2019
Datowanie przedmiotu: 1986
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 107 razy od 8 lipca 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.