żołnierze polscy 1920r. (wojna polsko-bolszewicka)

Duże zdjęcie żołnierze polscy 1920r. (wojna polsko-bolszewicka)
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
10 / 21
<
>
Żołnierz po prawej ubrany jest w przerobioną attylę z K.u.K. Husaren Regiment Nr. 16 "Kaiserin und Königin Zita
Data dodania: 16 lipca, 23:40
Datowanie przedmiotu: 1920
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomogli w tworzeniu opisu: Naprawiacz Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 99 razy od 16 lipca, 23:40
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
20 lipca, 11:59
Dzięki Laki za pozdrowienia! Prawidłowa nazwa to  Pelzattila.Miłego dnia.
Kustosz
20 lipca, 10:06
Dzięki Naprawiacz, ewidentnie to ta z pierwszego linku. Pozdrawiam.
Kustosz
20 lipca, 00:20
Masz tutaj następny przykład. Przerobiona ułanka pruska na polską.Jak chcesz to możesz porównać ułanki w moich zbiorach z tą w linku.http://poznan.naszemiasto.pl/artykul/jedyny-taki-na-swiecie-mundur-w-muzeum-w-poznaniu,3165139,artgal,t,id,tm.html
19 lipca, 23:57
Dzięki za ciekawe info! Faktycznie ta kurtka wygląda ja ta z tego linku. 
Kustosz
19 lipca, 23:45
Pradziadek przed odzyskaniem niepodległości przez Polskę służył w elitarnej jednostce K.u.K. Husaren Regiment Nr. 16 "Kaiserin und Königin Zita" i był husarem. Duża część mundurów po wojnie była przerabiana na potrzeby tworzącej się armii polskiej między innymi attylle i ułanki.Gratuluję! W linku na trzeciej pozycji masz zdjęcie przed modyfikacją.http://www.zitahusaren.at/Uniform/Attila/Attila.htm
Kustosz
19 lipca, 21:54
To całkiem możliwe. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
19 lipca, 21:37
Dzięki! Trudno powiedzieć tak na 100% czy ją dostał w wojsku, czy to jego prywatna. Natomiast wiem, że ten po prawej to mój pradziadek i pochodził z okolic Lublina i dlatego raczej bym się skłaniał ku wersji, że dostał ją w wojsku, bo raczej mało prawdopodobne, żeby niezbyt zamożny chłop spod Lublina miał góralską kurtkę.
Kustosz
19 lipca, 20:51
Żołnierz po prawej ma góralską "kurtkę". Ciekaw jestem czy to było jego prywatne ubranie, czy może dostał to w wojsku ( w znaczeniu więcej osób nosiło takie kurtki). Ciekawe zdjęcie. Gratuluję.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.