Übungspatrone 34 BZ Kleinkanone 14,5x20R

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
73 / 117
<
>
Pociski ćwiczebne Übungspatrone 34 BZ Kleinkanone 14,5x20ROłowiane pociski ćwiczebne Übungspatrone 34 BZ (Brennzünder) z amunicji artyleryjskiej do Artillerie-Übungsschießgerät 34 tzw.  Kleinkanone 14,5x65R z doczepialnym celownikiem Rundblickfernrohr 36. Wewnątrz pocisku znajdował się zapalnik uderzeniowy wytwarzający dym. Na czubku widoczna zielona farba, która oznaczała większy ładunek - gross ladung. Amunicja do szkoleń artylerzystów, została wprowadzona do niemieckiego wojska w 1934 roku. Jako cele wykorzystywano kartonowe lub drewniane obiekty pomniejszone 15 razy i rozstawione w odległości 500-1000m, tak aby jak najlepiej dzwierciedlały celowanie z prawdziwych armat jednak na mniejszym dystansie. Co ciekawe, ćwiczenia mogły odbywać się nawet na jeszcze mniejszym dystansie 10-50m z celami pomniejszonymi 50-100 razy. W tym celu wykorzystywano dobrze nam znane 5.6mm lfB (.22 LR) czyli amunicję do kbks'u.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 126 razy od 18 lipca, 16:50
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
19 lipca, 00:36 , edytowany: 19 lipca, 01:20
Podchodzę z takim założeniem, że jak nie jestem pewny to lepiej zabrać i trzymać (oczywiście nie mówię tu o wszelkiej maści wybuchowych sprawach) bo a nóż kiedyś się dowiem ;) Dzięki!
19 lipca, 00:30
Pomysleć że kiedyś to tego nawet koledzy nie podnosili i nie zabierali za sobą
Ja sobie zabrałem i mam wszystkie roczniki,aluminiowe i stalowe
Twoje bardzo ładne stany
Kustosz
18 lipca, 17:36
Niestety masz rację... Ale miejmy nadzieję, kiedyś je znajdziemy :) Dziękuję!
18 lipca, 17:02
Ładnie je wyeksponowane, jeszcze tylko brakuje łusek aluminiowych do kompletu. Niestety też ich nie posiadam. Pozdr
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.