Plakat 6 milionów... w Kuferek w MyViMu.com

Plakat 6 milionów zamordowanych Polaków

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
45 / 49
<
>
Stary plakat przypominający o zbrodniach dokonanych przez faszystów, nazistów, niemieckich żołnierzy i wszystkich którzy im w tym pomagali.
z lat 50 - 70
wymiary; 68 x 98,5 cm
Data dodania: 15 sierpnia 2019
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 128 razy od 15 sierpnia 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
15 sierpnia 2019
Niski nakład plakatu.Znając życie może to jedyny zachowany.Jeszcze raz gratuluję.
Kustosz
15 sierpnia 2019
Dzięki Naprawiacz, plakat ocalony przed spaleniem, kiedyś moja babcia pracowała w Domu Kultury, po inwentaryzacji stare niepotrzebne plakaty szły do zniszczenia, zachowałem sobie wtedy parę na pamiątkę, do dziś został tylko ten jeden, a szkoda, bo niektóre były by dzisiaj rarytasami w kolekcji.
Kustosz
15 sierpnia 2019
Teraz wszyscy będą zadowoleni z opisu.Gratuluję eksponatu!
Kustosz
15 sierpnia 2019
92%, 95%, 95%, 95%, 88% – takie rezultaty (przy frekwencji oscylującej wokół 95 procent) uzyskiwał Adolf Hitler i NSDAP w wyborach oraz plebiscytach organizowanych w 1933 i 1934 roku. Chociaż odbywały się one w atmosferze zastraszania przeciwników politycznych, to doskonały biograf Hitlera Ian Kershaw przyznaje, że naziści niespecjalnie musieli manipulować ich wynikami. Führer naprawdę cieszył się poparciem lwiej części niemieckiego społeczeństwaMało tego, sam Joseph Goebbels w swoich pamiętnikach przyznawał, że ostatnim rezultatem (88-procentowym poparciem dla kwestii połączenia w osobie Adolfa Hitlera stanowisk prezydenta i kanclerza Rzeszy) był mocno rozczarowany. To następna poszlaka wskazująca, że oficjalne wyniki dość wiernie odzwierciedlały niemiecką rzeczywistość. Kolejne wybory i referenda zatwierdzające remilitaryzację Nadrenii (1936) i Anschluss Austrii (1938) oznaczały już poparcie w okolicach aż 99 procent.-żródło ciekawostki historyczne.pl.Po wojnie w aparacie bezpieczeństwa Polacy stanowili mniejszość.Zobacz tabelkę kadry kierowniczej w latach 1944-54 oraz kto trzymał kierownicę.http://blogmedia24.pl/node/69842
Kustosz
15 sierpnia 2019
Z początku chciałem napisać przez Niemców, jednak Niemcami byli wszyscy, kobiety i dzieci niemieckie też byli Niemcami, trudno jest rozdzielić to, by nie wrzucać wszystkich do jednego worka z tymi którzy popełniali zbrodnie na polskim narodzie. Po wojnie w Polsce NKWD i UB mordowało żołnierzy AK, czemu piszemy że mordowali ubecy zamiast Polacy!!!!!!!!
Kustosz
15 sierpnia 2019
Jak we wszystkich mediach tak i tutaj pojawia się tajemniczy lud zwany faszystami-nazistami,który w 1945 roku odleciał skąd przybył czyli w w kosmos.To byli Niemcy!!!!!!!!!!!!!!!!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.