Krzyż Waleczności Armii gen. Bułak-Bałachowicza

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
61 / 350
<
>
Pięknie zachowany  Krzyż Waleczności Armii gen. Bułak-Bałachowicza. Wykonany w firmie Krupski i Matulewicz z Warszawy, sygnowany /KiM/ na rewersie. Oryginalna wstążka z epoki.

Tu opis zaczerpnięty z netu

,,Oznaka Krzyża Waleczności byłej Ochotniczej Sprzymierzonej Armii gen. Stanisława Bułak-Bałachowicza swoim wyglądem nawiązywała do rosyjskiego wojskowego Orderu Św. Jerzego, był to krzyż o wymiarach 41 x 37 mm. Awers krzyża miał emaliowane na biało ramiona. W środku krzyża znajdowała się tarcza otoczona wieńcem laurowym, wewnątrz której znajdował się wizerunek czaszki, pod którą jest skrzyżowany miecz i buława – co miało podkreślać „szturmowy” charakter formacji. Rewers odznaki był gładki.Krzyż był noszony na czarnej wstążce ze złotymi paskami na bokach.''
Data dodania: 24 sierpnia 2019
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 615 razy od 24 sierpnia 2019
Reklama
Dodaj komentarz
26 sierpnia 2019
Tak to czasem w życiu bywa.
24 sierpnia 2019
Do eLeRman63 jak to bywa Polak uczy się całe życie co do dowodów niestety takowych nie posiadam i dałem sobie już spokój ale przestrzegam wszystkich kolegów z tamtych stron by nigdy nic nie dawali bo już nigdy nie odzyskaj.Pozwole sobie dodać że jegomość był kiedyś wicedyrektorem  Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie z skąd został wywalony lekko muwiac. Ja osobiście straciłem dwa przedmioty ale znam chłopaków z Łowicza co potracili całe kolekcje.Jak to bywa trzeba żyć dalej i być bardziej ostrożnym i zawsze się zabezpieczać. Dzięki kolego pozdr serdecznie:-) 
Kustosz
24 sierpnia 2019
Saperki, nie nawidze taich buraków, jeżeli masz jakieś dowody zgłoś na policję, wyrwij buraka z korzeniami.
 
24 sierpnia 2019
Piękne odznaczenie i rzadko spotykane kompletne. Kiedyś posiadałem sam krzyż tylko porcelana była lekko uszkodzona i dałem jednemu jegomosciu na wystawę i już do mnie nie wrócił więc pozwolę sobie dodać iż wspomniany jegomość był z Lipiec Reymontowskich gdzie ma muzeum Czynu zbrojnego Pan wielmozny murgrabia. Koledzy z tamtych stron napewno kojarzą bo nie jeden dał się na to złapać. Wracając do tematu jeszcze raz gratuluję i życzę dalszych sukcesów pozdr. 
Kustosz
24 sierpnia 2019
Gratuluję zacnej liczby! :-) No i oczywiście "ocalenia od zniknięcia w niebycie" tylu fajnych eksponatów...
Pozdrawiam serdecznie!
24 sierpnia 2019
Dziękuję pięknie.
Mój tato był kowalem więc do kużni w czasach mojego dzieciństwa  trafiało wiele przedmiotów do przerobienia, przetopienia czy wykorzystania w innym celu. Tato często mnie wołał, pokazywał jakiś przedmiot i mówił ,,zobacz to czyjaś ciężka praca i widoczny wkład serca'' mówiąc tak odkładał dany przedmiot na półkę a to co miał wykonać z tego przedmiotu wykonywał ze złomu.
Dziś mogę powiedzieć że nauczył mnie ,,ocalać od zapomnienia'' to co jeszcze można, co da się ocalić i co powinno ocaleć, aby ktoś kiedyś mogł wziąść to do ręki i pomyśleć kto, kiedy i za co to otrzymał, lub ocenic ,,wkład pracy i serca''
Wybaczcie tak mnie jakos naszło [img]
24 sierpnia 2019
Gratuluję Malyjanku,wytrwałości w poszukiwaniach eksponatów,hartu ducha oraz miłości do historii.Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
24 sierpnia 2019
Wybaczcie koledzy ten mały  spam, chciałem sie pochwalić 4-ro tysięcznym eksponatem wystawionym na MYVIMU i wypadło właśnie na ten eksponat.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.