OPOLE (ZNTK) w DWORCE KOLEJOWE na starych pocztówkach i zdjęciach w MyViMu.com
Z tyłu opis:

"7.09.1988r.

W Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego w Opolu dobiega końca montaż nowych wagoników kolejki linowej na Gubałówkę, które zastąpią obecne wykonane przed pół wiekiem przez szwajcarską firmę Von Roll Habbegier. Zadanie to, po raz pierwszy wykonano w Polsce, jest wbrew pozorom przedsięwzięciem bardzo skomplikowanym. Konstrukcję wykonano ze specjalnych kształtowników, aby przy wymaganej wytrzymałości uzyskać jak najmniejszą wagę. Ze względu na wysokie wymagane bezpieczeństwo układ jezdno - hamulcowy zkupiono u Von Rolla - czołowego producenta tego typu urządzeń. W sumie jednak wagoniki powstału w Opilu kosztem kilkakrotnie niższym niż przy zakupie dewizowym. Nowe wagoniki są pojemniejsze, wygodniejsze i bardziej przeszklone. 12 września rozpocznie się - pod nadzorem szwajcarskich specjalistów - montaż układu jezdno-hamulcowego a pod koniec miesiąca oba wagoniki zostaną przetransportowane do Zakopanego i umieszczone na trasie kolejki na Gubaówkę podczas przerwy remontowej. N/z: końcowy montaż wagoników kolejki na Gubałówkę w ZNTK" 
Data dodania: 27 sierpnia 2019
Datowanie przedmiotu: 1988
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Wysokość: 132 mm
Szerokość: 179 mm
Data korespondencji: 7.09.1988r.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 95 razy od 27 sierpnia 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.