OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 97
<
>
Latarnia szlakowa produkowana dla wojsk NATO.Używana jeszcze w lataach 60tych XX-wieku.Latarnia służyła do przekazywania wielu informacji dla kolumny marszowej lub zmotoryzowanej.W stanie nie używanym szybki latarni były zasłonięte blaszanymi klapkami które po otwarciu służyły jednocześnie jako osłona przeciwlotnicza.Pod metalowymi klapkami znajdują sie kolorowe plastikowe szybki mogące pozostawać w pozycji podniesionej lub opuszczonej.Wewnątrz znajdują się prowadnice do ktorych można wsunąć dodatkowe szklane szybki koloru czerwonego lub blaszane płytki z wyciętymi strzałkami  o różnym kształcie i kierunku.Dzięki temu w jednym okienku można wyświetlić 16 różnych sygnałów. Dodając do tego trzy różne kolory daje nam to 48 różnych sygnałów.Lampa wykonana z metalu jest dosyć ciężka , szkło nie stety nie przetrwało próby wysyłki.

Wys. 25 cm

Wys. z rozłożonym uchwytem 32 cm

Szer.11,5 cm

dł.    14,5 cm
Data dodania: 27 sierpnia 2019
Datowanie przedmiotu: 1950 - 1960
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 577 razy od 27 sierpnia 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.