Rogatywka WOT 425/MON w Mundur w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
20 / 26
<
>
Opis ogólny

Czapka-rogatywka polowa przeznaczona jest do całorocznego użytkowania przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w zestawie umundurowania polowego.

Czapka wykonana jest z tkaniny zasadniczej - bawełniano-poliestrowej tkaniny drelichowej art.US-22/1 barwionej na kolor jasnozielony z nadrukiem maskującym „pantera”.

Główka czapki składa się z czterech kwater, usztywnionego denka w kształcie czworoboku, otoku oraz paska z taśmą samosczepną, służącego do regulacji obwodu. Czapka w bocznej części podszyta jest podszewką z dzianiny ażurowej w kolorze zielonym.

Czapka posiada częściowo usztywniony przód czapki oraz usztywniony daszek. Wewnątrz czapki wszyty jest potnik z tkaniny zasadniczej. Na bokach czapki, przy szwach kwater, wprawione są po dwa wietrzniki (otwory wentylacyjne).

Na przodzie czapki naszyty jest emblemat orła wojsk obrony terytorialnej. Znak orła wyhaftowany jest na podkładce z tkaniny zasadniczej, nićmi w kolorze matowosrebrnym (znak orła) oraz nićmi w kolorze złotym/żółtym (Znak Polski Walczącej, korona, dziób i szpony).

Czapka-rogatywka polowa wykonana jest w trzech wielkościach: 53-54-55; 56-57-58; 59-60-61.
Data dodania: 2 września 2019
Datowanie przedmiotu: 2018
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Producent: AZET
Rozmiar: 56-57-58
Armia: WOT
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 371 razy od 2 września 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.