SZEFOSTWO ROZPOZNANIA GEOPRZESTRZENNEGO

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
106 / 108
<
>
Odznaka wykonana jest z metalu oksydowanego częściowo wypełnionego emalią. Odznaka jest dwuwarstwowa. Swoim wyglądem nawiązuje do znaku wydawniczego Wojskowego Instytutu Geograficznego (WIG), będącego jednocześnie „korpusówką” Korpusu Oficerów Geografów z okresu II Rzeczypospolitej. Zasadniczy element odznaki stanowi wizerunek Globu Ziemskiego z rysunkiem kontynentów oraz liniami siatki południków i równoleżników. Jest on wypukły i wykonany z metalu białego; morza i oceany wypełnione są emalią niebieską. Element ten stylizowany jest na wzór wizerunków umieszczonych w znaku wydawniczym WIG oraz w odznace pamiątkowej wręczanej absolwentom Szkoły Oficerskiej Topografów, funkcjonującej w okresie międzywojennym. Drugą warstwę stanowi orzeł wojskowy połączony z korpusówką grupy osobowej geograficznej. Element ten umieszczony jest w dolnej części Globu Ziemskiego i wykonany jest z metalu oksydowanego; łata topograficzna – na przemian emalią białą i czerwoną. Elementy odznaki obwiedzione są wieńcem laurowym z miejscem wiązania szarfą w dolnej części. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 35/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 12 lutego 2014 r.
wymiary : 40x38 mm
wykonanie : Piotr Olek
Data dodania: 7 września 2019
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 441 razy od 7 września 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.