Oflag II D Gross-Born szczoteczka.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 4
<
>
Prawdopodobnie dar Czerwonego Krzyża dla naszych żołnierzy ,albo co byłoby dużym zaskoczeniem właścicielem szczoteczki był Anglik lub Amerykanin.Znaleziona na trasie spaceru Oflag-stacja kolejowa Kłomino.Ostatnie trzy zdjęcia to obóz Barkniewko.Fragment odzieży ,pozostałości po słupach i jeden z masowych grobów.
Data dodania: 15 września 2019
Datowanie przedmiotu: 1939 - 1945
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 330 razy od 15 września 2019
Reklama
Dodaj komentarz
15 września 2019
Dobrze pamiętam Twój temat na muzeum.Przy obozach teren jest zagospodarowany przez nadleśnictwo i chwała im za to.Z uwagi na to,że obozy są daleko od osad ludzkich wspomniane problemy nie występują.Brakuje prac ekshumacyjnych  na terenie obozu w Barkniewku i rzetelnych prac naukowych,ale może kiedyś? Pozdrawiam serdecznie.
Kustosz
15 września 2019
Dobrze, że są osoby które z pasją i szacunkim podchodzą do takich przedmiotów. Co do stanu w jakim znajdują się pozostałości obozu i mogiły... temat rzeka. Szkoda, że tak to wygląda... ofiary zasługują na godne upamiętnienie. Niestety takich miejsc jest znacznie więcej. Zapomniane, zdewastowane, zamiast być miejscem pamięci i zadumy stają się terenem wyprowadzania psów lub miejscem spotkań zwolenników napojów alkoholowych. Podobny temat podejmowałem już kiedyś na Myvimu ( https://myvimu.com/exhibit/54800649-cmentarz-zydowski-w-krasnobrodzie) wtedy udało się coś zdziałać... pozdrawiam
15 września 2019
Jak to w życiu Saperki.Nikt nie jest tematem zainteresowany,oprócz kilku pasjonatów.Chociaż powoli widać światełko w tunelu i  władze upamiętniły obóz  jeniecki Barkenbrügge (Barkniewko) Dodaję kilka zdjęć z drugiego obozu ,który znajdował się w odległości 10km od oflagu. Olbrzymie trzy mogiły do tej pory nie są zbadane.Ogólnie te okolice to jeden wielki cmentarz.Pozdrawiam.Dzięki za opinię Janku.
15 września 2019
Gratuluję takiego niespodziewanie znalezionego eksponatu.
15 września 2019
Piękny przedmiot aż dziw że takie rzeczy poniewieraja się po ziemi,zamiast być gdzieś w muzeum. Gratuluję 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.