Oflag II D Gross-Born... w Muzeum Naprawiacza w MyViMu.com

Oflag II D Gross-Born szczoteczka.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 4
<
>
Prawdopodobnie dar Czerwonego Krzyża dla naszych żołnierzy ,albo co byłoby dużym zaskoczeniem właścicielem szczoteczki był Anglik lub Amerykanin.Znaleziona na trasie spaceru Oflag-stacja kolejowa Kłomino.Ostatnie trzy zdjęcia to obóz Barkniewko.Fragment odzieży ,pozostałości po słupach i jeden z masowych grobów.
Data dodania: 15 września, 10:06
Datowanie przedmiotu: 1939 - 1945
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 92 razy od 15 września, 10:06
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
15 września, 21:01
Dobrze pamiętam Twój temat na muzeum.Przy obozach teren jest zagospodarowany przez nadleśnictwo i chwała im za to.Z uwagi na to,że obozy są daleko od osad ludzkich wspomniane problemy nie występują.Brakuje prac ekshumacyjnych  na terenie obozu w Barkniewku i rzetelnych prac naukowych,ale może kiedyś? Pozdrawiam serdecznie.
15 września, 20:32
Dobrze, że są osoby które z pasją i szacunkim podchodzą do takich przedmiotów. Co do stanu w jakim znajdują się pozostałości obozu i mogiły... temat rzeka. Szkoda, że tak to wygląda... ofiary zasługują na godne upamiętnienie. Niestety takich miejsc jest znacznie więcej. Zapomniane, zdewastowane, zamiast być miejscem pamięci i zadumy stają się terenem wyprowadzania psów lub miejscem spotkań zwolenników napojów alkoholowych. Podobny temat podejmowałem już kiedyś na Myvimu ( https://myvimu.com/exhibit/54800649-cmentarz-zydowski-w-krasnobrodzie) wtedy udało się coś zdziałać... pozdrawiam
Kustosz
15 września, 14:46 , edytowany: 15 września, 14:56
Jak to w życiu Saperki.Nikt nie jest tematem zainteresowany,oprócz kilku pasjonatów.Chociaż powoli widać światełko w tunelu i  władze upamiętniły obóz  jeniecki Barkenbrügge (Barkniewko) Dodaję kilka zdjęć z drugiego obozu ,który znajdował się w odległości 10km od oflagu. Olbrzymie trzy mogiły do tej pory nie są zbadane.Ogólnie te okolice to jeden wielki cmentarz.Pozdrawiam.Dzięki za opinię Janku.
15 września, 14:37
Gratuluję takiego niespodziewanie znalezionego eksponatu.
15 września, 13:00
Piękny przedmiot aż dziw że takie rzeczy poniewieraja się po ziemi,zamiast być gdzieś w muzeum. Gratuluję 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.