OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
51 / 108
<
>
Odznaka pamiątkowa 5 batalionu dowodzenia posiada kształt Krzyża Maltańskiego zakończonego kulkami, z nałożonym w jego centrum herbem Krakowa z numerem batalionu w otoczeniu wieńca z liści laurowych  i dębowych, na które nałożone są błyskawice wojsk łączności. Krzyż Maltański - będący symbolem dawnego rycerstwa - ma ramiona wypełnione emalią niebieską (współczesny kolor wojsk łączności) z krawędzią i kulkami w kolorze białym (symbolizującym cnoty żołnierskie), równoległym do niej paskiem czarnym (będącym przed wojną kolorem łączności) oraz paskiem w kolorze szkarłatnym, który w połączeniu z kolorem niebieskim tworzył przed wojną barwy taborów. Herb Krakowa jako miasta garnizonowego jest stylizowany. W miejscu miejskich wrót  i orła znajduje się liczba "5", będąca numerem batalionu, wykonana w kolorze czarnym. Wieniec z liści dębowych (będący rycerskim symbolem siły  i hartu ducha) i laurowych (symbolizujących zwycięstwo i sławę) wykonany jest w kolorze szarometalicznym i oplata herb pod ramionami krzyża wychodząc na jego górne, pionowe ramię. Między ramionami krzyża, na wieniec nałożone są błyskawice zwrócone ostrzem na zewnątrz, wykonane w kolorze szarometalicznym. Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 614/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 27 grudnia 2007 r.
wymiary : 41x41 mm
wykonanie : Alojzy Borowicz
Data dodania: 2 października 2019
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 425 razy od 2 października 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.