Widokówka patriotyczna w Muzeum Ziemi Kozielskiej i Śląska Opolskiego (w organizacji) w MyViMu.com

Widokówka patriotyczna

Widokówka patriotyczna z okresu Pierwszej Wojny Światowej przedstawiająca grupę pruskich żołnierzy. Sądząc z gwiazd na pickelhaubach to prawdopodobnie saksońska piechota. Widokówka wysłana pocztą polowa do miejscowości Neudorf (Nowa Wieś). Dar osoby prywatnej dla muzeum.
Data dodania: 3 października 2019
Datowanie przedmiotu: 1914
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 146 razy od 3 października 2019
Reklama
Dodaj komentarz
4 października 2019
Faktycznie na twojej pice widać te perełki i tu jak już wiedziałem czego szukać to też to zauważyłem.
3 października 2019
Tak to oficer sądząc po pasie jest to prawdopodobnie adjutant w stopniu podporucznika lub porucznika. Zwróć jeszcze uwagę na buty i pomimo słabej jakości odwzorowania na kominek ze" sznurem pereł"https://myvimu.com/exhibit/54827417-sachsen-pickelhaube
3 października 2019
Dziękuję bardzo to dopiero początki. Twoja wiedza będzie jeszcze wielokrotnie potrzebna. Rozumiem, że pierwszy od prawej z pałaszem i białym materiałowym pasem to jakiś oficer. Dziękuję i pozdrawiam.
3 października 2019
Czuję się już niepotrzebny,wszystko ogarniasz! Dodam tylko,że kluczem oprócz godła jest rozmieszczenie dwóch guzików przy rękawie.Pierwszy z lewej i trzeci to gefrajtrzy-patrz guziki na kołnierzu.Gratuluję pięknej serii.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.