Widokówka patriotyczna w Muzeum Ziemi Kozielskiej i Śląska Opolskiego (w organizacji) w MyViMu.com

Widokówka patriotyczna

Widokówka patriotyczna z okresu Pierwszej Wojny Światowej przedstawiająca piszących do siebie żołnierza i zapewne jego ukochaną, oraz pociąg wiozący listy. Kartka zaadresowana do Kotlarni (Jakobswalde). Wysłana z Grudziądza (Graudenz) przez żołnierza 129 regimentu piechoty, w dniu 25.06.1918 roku. Dar osoby prywatnej dla muzeum.
Data dodania: 9 października, 18:01
Datowanie przedmiotu: 1914
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 101 razy od 9 października, 18:01
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
12 października, 20:24
Dziękuję bardzo za pomoc. Czekam na kolejne tłumaczenia (myślę, że nie tylko ja). Mam nadzieję, że w jakiś sposób będę się mógł kiedyś odwdzięczyć. Za jakiś czas postaram się dodać notatki z niewoli na Syberii, które też dostałem (to może być ciekawe). Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
12 października, 18:21
Super, że ktoś potrafi rozszyfrować treść pocztówek. Dzięki temu eksponaty są jeszcze ciekawsze. pozdrawiam
12 października, 17:16
Witam po przerwie spowodowanej powrotem do studenckiej rzeczywistości. Z chęcią pomogę w odczytaniu. W wolnym czasie będę tłumaczył kolejne pocztówki. " Kochana Agnieszko!  Z wielką przyjemnością odebrałem dzisiaj twój list wysłany z Neudorf. To w sumie 2. list z wiadomością od Ciebie. Co ci zostało powiedziane na Kopalni? Z kim rozmawiałaś? Napisz wkrótce. Czy Mama już złożyła podanie? Czekam na to z tęsknotą. Serdeczne pozdrowienia dla Ciebie, Mamy, Zofii, Wiktora, (?) i rodziny, twój Jakub."
Kustosz
11 października, 08:19
Dziękuję. Biorąc pod uwagę, że wydawane były podczas wyjątkowo wyniszczającej wojny to ktoś włożył dużo wysiłku by były piękne. Pozdrawiam.
10 października, 20:14
Piękna kartka gratuluje:-) 
Kustosz
9 października, 21:29
Dziękuję za opinię. Trzeba przyznać, że w tamtym okresie robiono jeszcze wiele pięknych rzeczy. Pozdrawiam.
Kustosz
9 października, 21:24 , edytowany: 9 października, 21:25
Pytałem - prowadzą prace konserwacyjne max. do piątku. Musicie wytrzymać ;) A kartka jak każda z tamtego okresu jest super!
Kustosz
9 października, 20:49
Też nie wiem o co chodzi. Dziś nie mogłem przez pewien czas dodawać zdjęć. 
Kustosz
9 października, 19:05 , edytowany: 9 października, 19:07
Nie rozumiem dlaczego na stronie głównej w najnowszych eksponatach wystawiane są stare przedmioty np.  z lipca czy sierpnia?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.