Widokówka patriotyczna w Muzeum Ziemi Kozielskiej i Śląska Opolskiego (w organizacji) w MyViMu.com

Widokówka patriotyczna

Widokówka patriotyczna z okresu Pierwszej Wojny Światowej przedstawiająca piszących do siebie żołnierza i zapewne jego ukochaną, oraz pociąg wiozący listy. Kartka zaadresowana do Kotlarni (Jakobswalde). Wysłana z Grudziądza (Graudenz) przez żołnierza 129 regimentu piechoty, w dniu 25.06.1918 roku. Dar osoby prywatnej dla muzeum.
Data dodania: 9 października 2019
Datowanie przedmiotu: 1914
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 222 razy od 9 października 2019
Reklama
Dodaj komentarz
12 października 2019
Dziękuję bardzo za pomoc. Czekam na kolejne tłumaczenia (myślę, że nie tylko ja). Mam nadzieję, że w jakiś sposób będę się mógł kiedyś odwdzięczyć. Za jakiś czas postaram się dodać notatki z niewoli na Syberii, które też dostałem (to może być ciekawe). Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
12 października 2019
Super, że ktoś potrafi rozszyfrować treść pocztówek. Dzięki temu eksponaty są jeszcze ciekawsze. pozdrawiam
12 października 2019
Witam po przerwie spowodowanej powrotem do studenckiej rzeczywistości. Z chęcią pomogę w odczytaniu. W wolnym czasie będę tłumaczył kolejne pocztówki. " Kochana Agnieszko!  Z wielką przyjemnością odebrałem dzisiaj twój list wysłany z Neudorf. To w sumie 2. list z wiadomością od Ciebie. Co ci zostało powiedziane na Kopalni? Z kim rozmawiałaś? Napisz wkrótce. Czy Mama już złożyła podanie? Czekam na to z tęsknotą. Serdeczne pozdrowienia dla Ciebie, Mamy, Zofii, Wiktora, (?) i rodziny, twój Jakub."
11 października 2019
Dziękuję. Biorąc pod uwagę, że wydawane były podczas wyjątkowo wyniszczającej wojny to ktoś włożył dużo wysiłku by były piękne. Pozdrawiam.
10 października 2019
Piękna kartka gratuluje:-) 
9 października 2019
Dziękuję za opinię. Trzeba przyznać, że w tamtym okresie robiono jeszcze wiele pięknych rzeczy. Pozdrawiam.
9 października 2019
Pytałem - prowadzą prace konserwacyjne max. do piątku. Musicie wytrzymać ;) A kartka jak każda z tamtego okresu jest super!
9 października 2019
Też nie wiem o co chodzi. Dziś nie mogłem przez pewien czas dodawać zdjęć. 
9 października 2019
Nie rozumiem dlaczego na stronie głównej w najnowszych eksponatach wystawiane są stare przedmioty np.  z lipca czy sierpnia?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.