<
>
4 Piotr Malarczyk

Koszulka meczowa Piotra Malarczyka z sezonu 2014/15.

Piotr Malarczyk w Koronie grał w latach 2009-2015 i 2018-2019. Przed sezonem 2009/10 Malarczyk został włączony do pierwszego składu Korony. 25 sierpnia zadebiutował w jej barwach, kiedy to przez 72. minuty wystąpił w wygranym 1:0 wyjazdowym spotkaniu pucharu Polski z Ruchem Radzionków. W wyniku kontuzji Jacka Markiewicza, 30 października Malarczyk po raz pierwszy wystąpił w Ekstraklasie w spotkaniu z krakowską Wisłą. Już na początku dwukrotnie znalazł się w sytuacjach bramkowych, po których mógł pokonać bramkarza gości, Ilie Cebanu. Jego uderzenie głową najpierw minęło bramkę Wisły, a niedługo później trafiło w poprzeczkę. Młody piłkarz w 77. minucie został ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną. Korona, która mecz kończyła w dziewiątkę (czerwoną kartką został ukarany już na początku spotkania Nikola Mijailović) uległa ostatecznie zespołowi Białej Gwiazdy 2:3. Pomimo przedwczesnego opuszczenia murawy, występ Malarczyka został odebrany bardzo dobrze – obok Jacka Kiełba był najlepszym zawodnikiem na boisku. Ostatni mecz dla Korony rozegrał 18 maja 2019 roku przeciwko Górnikowi Zabrze (0:3). Łącznie w ''żółto-czerwonych" barwach rozegrał 155 meczów, strzelając 8 bramek.

Data dodania: 5 dni temu o 21:18
Datowanie przedmiotu: 2014 - 2015
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 5 razy od 5 dni temu o 21:18