Na pamiątkę z wojska - Niemcy

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
316 / 429
<
>
Zdjęcie wykonane prawdopodobnie po 1943r. Przedstawia żołnierza Feldjägerkorps (pol. Korpus żandarmerii wojskowej) – formacja niemieckiej żandarmerii wojskowej.
Data dodania: 15 października 2019
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 376 razy od 15 października 2019
Reklama
Dodaj komentarz
11 maja 2020
Jest OK. Tutaj ważniejsze są informacje jak forma ich przedstawienia. Dzięki że Ci się chce chcieć.
Kustosz
10 maja 2020
Przepraszam że tak trochę oschle i w skrócie telegraficznym wrzuciłem kilka komentarzy ale wczoraj robiłem to ostatkiem sił. Temat Feldgendarmerie i Feldjagerkorps jest trochę zagmatwany a cała historia opiera się o spadające morale w armii po pierwszych kleskach na wschodzie.
Pozdrawiam.
9 maja 2020
Jak już wcześniej napisał laki1pl - dzięki za wyjaśnienie.
Kustosz
9 maja 2020
Dzieki za rzeczowe wyjasnienie. Pozdrawiam.
Kustosz
8 maja 2020
Feldjagerkorps nie był częścią żandarmerii wojskowej. to była odrębna formacja choć wypełniała te same zadania. Odznakę bojową ma ponieważ do feldjagerkorps powoływano jedynie bardzo  doswiadczonych bojowo żołnierzy (wyróżniających się na polu walki) w odróżnieniu od Felgendarmerie gdzie powoływano głównie byłych policjantów.
Kustosz
15 października 2019
Ciekawe zdjęcie. "Pies łańcuchowy Hitlera" z odznaką bojową (chyba rzadka sytuacja). Szkoda, że nie widać dokładniej. Gratuluję i pozdrawiam.
15 października 2019
Ma na sobie feldbluse m36 lub m40 [za słabo widać kołnierz] i wątpliwe jest ,aby żandarmeria nosiła takie sorty po 1943 roku zwłaszcza,że wtedy wszedł model m43.Pozdrawiam.
15 października 2019
Zdjęcie wykonane prawdopodobnie po 1943r. Feldjägerkorps (pol. Korpus żandarmerii wojskowej) – formacja niemieckiej żandarmerii wojskowej. Może kolega Steiger pomoże w rozczytaniu opisu.
 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.