OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
7 / 93
<
>
Tabliczka z budynku znajdującego się w dawnej stoczni Caesara Wollheima na Kozanowie w dawnym Breslau. Potężna i rozwojowa stocznia zakończyła działalność w 1939 z powodu kryzysu gospodarczego w roku 1929 oraz polityki „rasy panów”.
Data dodania: 15 października 2019
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 332 razy od 15 października 2019
Reklama
Dodaj komentarz
18 listopada 2021
Dziękuję za krytyczne słowa. 
18 listopada 2021
Masz rację. tabliczka znamionowa jest Twoja. Możesz ją sprzedać na złom, wyrzucić, doprowadzić do stanu, w którym się świeci, jak psu jajka. Nic mi do tego. Tylko, że muzealnictwo odchodzi od takiego "odnawiawiania" eksponatów. Jeśli coś dotrwało do naszych czasów w stanie idealnym, to wspaniale. Jeśli widać na czymś ząb czasu, to niech go nadal będzie widać. Na obrazach uzupełnia się ubytki, wzmacnia podłoże. Ale już nie doprawiono głowy i rąk Nike z Samotraki. Wszystko z umiarem. Miałeś ciekawą tabliczkę z charakterem, dzisiaj masz ciekawe odpustowe świecidełko. Oczywiście moim zdaniem, bo tabliczka jest Twoja i możesz z nią robić co tylko zechcesz.
17 listopada 2021
Zniszczona to ona była. Uważam, że przywróciłem jej dawny wygląd. Jest bardziej czytelna i ... każdy ma prawo do swojego zdania. Będę się upierał przy moim - wygląda cudnie!  Jeśli w moim subiektywnym odczuciu stary przedmiot trzeba będzie odnowić, to będę czyścił, polerował, zabezpieczał itd. W najbliższym czasie uzupełnię opisy tabliczek podając ich wymiary. Z pozdrowieniami. Michał.
17 listopada 2021
Kolekcja bardzo ciekawa.
Szkoda, że zniszczyłeś tę tabliczkę takim gruntownym czyszczeniem.
Brakuje też informacji o wymiarach tabliczek. trudno zgadnąć czy mają po kilka, czy po kilkadziesiąt centymetrów.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.