Hełm strażacki M 34 w Muzeum Ziemi Kozielskiej i Śląska Opolskiego (w organizacji) w MyViMu.com
Niemiecki hełm strażacki M 34. Ciekawa kalkomania wehrmachtu (oryginalnie przekrzywiona). Wewnątrz oryginalny fasunek z podłożem wykonanym z korka. W środku również naklejka producenta. Brak drugiej kalkomani (wydrapana). Dar osoby prywatnej znaleziony podczas wymiany dachu w okolicy miejscowości Rudziniec (śląskie). 
Data dodania: 15 listopada 2019
Datowanie przedmiotu: 1934 - 1945
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 245 razy od 15 listopada 2019
Reklama
Dodaj komentarz
16 listopada 2019
16 listopada 2019
Dziękuję bardzo za opinię. Powiem szczerze, że dosyć trudno coś więcej znaleźć na temat tego hełmu. Być moze było więcej wersji. Znalazłem informację, że pochylone kalkomanie były stosowane w okresie lipiec 1934 do 23. lipca 1936 roku. Pozdrawiam.
15 listopada 2019
Hełm posiada cztery wypukłe rozetki wentylacyjne tzw. solniczkowe. Ten typ hełmu powinien  wtedy mieć osiem nitów,a posiada z tego co widzę mniej. Gratuluję eksponatu.
15 listopada 2019
Dziękuję bardzo Saperki. Hełm jest bardzo ciekawy. Też wcześniej takiego nie widziałem. Najbardziej zdziwiła mnie kalkomania wehrmachtu, wcześniej nie wiedziałem, że była też stosowana na hełmach strażackich. Znalazłem zdjęcia dokładnie takiego hełmu z tak samo przekrzywionymi kalkomaniami. Pozdrawiam.
15 listopada 2019
Bardzo interesujący Chełm strażacki muwiac szczerze jeszcze takiego nie widziałem gratuluję bardzo fajnego chelmu i pięknego gestu dla ofiarodawcy. Pozdr
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.