Lech Kołodziejczyk - Bez tytułu z cyklu Kosmogonie

Duże zdjęcie Lech Kołodziejczyk - Bez tytułu z cyklu Kosmogonie
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
81 / 96
<
>
Wymiary: 227 x 93

Technika: akryl na płótnieLech Kołodziejczyk (ur. 1953) - Absolwent katowickiego wydziału grafiki krakowskiej ASP, profesor Uniwersytetu Śląskiego, uznany autor ponad 50 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Od początku lat 80. zrealizował kilka obszernych cykli malarskich, z których najważniejsze to: "Fantomanie", "Kosmogonie", "Luminofory", "Księga słońca", "Lirykony", "Głowy" oraz "Pejzaże Pamięci". Podejmuje w nich problemy dematerializacji oraz przekształceń fenomenów materii, światła, koloru. Nagradzany za malarstwo, w 1997 otrzymał Nagrodę Rektora UŚ za działalność artystyczną i dydaktyczną. W latach 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 wyróżniony stypendium naukowym Rektora UŚ za działalność naukowo – artystyczną. Autor dwóch publikacji naukowych "Wielość przestrzeni". Obraz złożony z trzech płaszczyzn płótna (dwóch kwadratowych i jednej prostokątnej). Całościowe pole obrazowe w kształcie pionowego prostokąta. Kompozycja abstrakcyjna, centralna, wertykalna, skoncentrowana wokół pionowego organicznego, nieregularnego kształtu na osi płócien. W samym centrum obrazu kształt wyraźnie pogrubiony. Obraz zachowany w ciemnej kolorystyce, centrum kompozycyjne utrzymane w czerwieniach i żółcieni. Oś obrazu z wyraźnie zaznaczonym jego centrum stanowi akcent kolorystyczno - światłocieniowy.Cena: 5000 zł
Data dodania: 21 listopada 2019
Datowanie przedmiotu: 1993
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 136 razy od 21 listopada 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.