Ozdobne kły? - proszę o pomoc... w Muzeum Manonmoon w MyViMu.com

Ozdobne kły? - proszę o pomoc w identyfikacji

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
1 / 1
<
>
Dzień Dobry,Na zdjęciu załączam przedmioty, które należały do wuja mojej mamy z Anglii. Chodzi o to, że nie wiem dokładnie z czego są wykonane i czy mają jakąś wartość poza sentymentalną.Nie wiem, czy ten portal działa także jako miejsce do pomocy w identyfikacji przedmiotów.  Jeżeli nie, to czy ktoś zna takie miejsce w sieci? Jeżeli tak, będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje na temat tych przedmiotów.
Data dodania: 26 listopada, 19:14
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat nie jest widoczny w żadnej kategorii serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 105 razy od 26 listopada, 19:14
Reklama
Dodaj komentarz
28 listopada, 19:27
To są ni mniej ni więcej tylko zęby kaszalota. Uwględniając zamieszczone na nich rysunki marynistyczne - z duzym prawdopodobieństwem pochodzą z przełomu XIX i XX wieku. Kaszoloty (patrz Moby Dick) były poławiane przez wielorybników. W odróżnieniu od fiszbinowców w dolnej żuchwie posiadają charakterystyczne zęby. Wielorybnicy zabierali je jako tofeum a potem częsyto podczas monotonnych podróży ozdabiali. Trzeba dodać, że te rysunki zostały wykonane przez uzdolnionego artystę (a różnie to bywało). Od razu piszę, że widziałem wiele takich zębów.
Mogą być swoje warte.
Kustosz
26 listopada, 20:26
Trochę inny kształt byłby po przecięciu zęba orki,ale może to orka.http://www.orcinus.pl/uklad_pokarmowy.html
Kustosz
26 listopada, 20:08
... lub orki oceanicznej (Orcinus orca).

Pozdrawiam,
                          Piotr
 
Kustosz
26 listopada, 19:24
Prawdopodobnie są to kły morsa arktycznego.Odcień bieli świadczy o tym,że przedmioty mają ponad 100lat.Dochodzi do tego tematyka obrazków.Gratuluję eksponatów.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.