Medal Dar Serca

Duże zdjęcie Medal Dar Serca
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
56 / 77
<
>
Ustanowiona w 2019 roku przez Zarząd OSP w Błoniu z okazji 30 rocznicy powstania Klubu HDK. Odznaka 1 stopniowa nadawana dla zasłużonych dawców krwi i osoby wspierające działalność Klubu HDK Strażak.

Na awersie wzdłuż krawędzi krążka o średnicy 38.4 mm napisy od góry DAR KRWI DAREM  ŻYCIA od dołu ZA ZASŁUGI DLA KLUBU. W centrum postać pelikana karmiącego krwią swoje pisklęta. Symbol największego poświęcenia - oddania własnej krwi. Na rewersie napisy - nazwa klubu w centrum hełm strażacki  na toporkach

na tle promienistych linii. Wstążka w  barwach miasta Błonie żółto - niebieskie i pasek czerwony symbolizujący  oddawaną dla ludzkiego zdrowia i życia krew. Szerokości 40 milimetrów. Inicjator ustanowienia odznaki i autor projektu druh Piotr Pniewski.

 

 
Data dodania: 27 listopada 2019
Datowanie przedmiotu: 2019
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 232 razy od 27 listopada 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.