Czapka Podoficera Marynarki... w Muzeum (Po)Morskie w MyViMu.com

Czapka Podoficera Marynarki Wojennej PSZnZ

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 4
<
>
Czapka podchorążego Marynarki Wojennej Wacława Wciślickiego który swój staż odbywał na HMS Rodney jako podchorąży starszego rocznika  w 1941 roku
Data dodania: 10 grudnia 2019
Datowanie przedmiotu: 1939 - 1941
Miejsce pochodzenia: Wielka Brytania
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 156 razy od 10 grudnia 2019
Reklama
Dodaj komentarz
17 grudnia 2019
Orzełek jest oryginalny z epoki bity dla Polskiej Marynarki Wojennej na Zachodzie. Czapka jest krajowa. Nie jest to brytyjska produkcja. Czy masz zdjecia tego podchorązego w tej czapce na Zachodzie? Dziwne jest to ze ma orła metlaowego a pownień mieć orła haftowanego. Taka była tradycja w czasie 2 RP. Na zachodzie kontynuwano to co było tradycją w kraju. Podchorązy starszego rocznika miał haftowanego orła.  Rozumie ze w czasie wojny mogły byc odstępstwa dlatego super jezeli mozesz pokazać jakąś fotkę. Ta druga pozycja opisana przez Ciebie jako zachód jest faktycznie produckji brytyjskiej wieć masz do czego porównac materiał, sposób szycia i styl. Szczególnie zwróć uwagę na srodek i skórzany daszek. Pozdrawiam. 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.