O założeniu Miasta "Deutsch Przemysl" 1940r.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
42 / 46
<
>
Rozporządzenie o założeniu Miasta "Deutsch Przemysl". Deutsch Przemysl oficjalnie wprowadzono 27 czerwca 1940r. ale już wcześniej używano tej nazwy co widać na poprzednim eksponacie, pocztówce. Deutsch Przemysl dotyczyło tylko lewobrzeżnej części Przemyśla ponieważ na mocy układu Ribbentrop-Mołotow Przemyśl był podzielony na dwie strefy, prawobrzeżna część Przemyśla przypadła sowietom, San był rzeką graniczną.
Data dodania: 30 grudnia 2019
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 232 razy od 30 grudnia 2019
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
31 grudnia 2019
Dziękuję za wytłumaczenie. To jest logiczne. Myślałem pierwotnie że Niemcy doszukiwali się niemieckich korzeni miasta. Pozdrawiam. 
Kustosz
31 grudnia 2019
Przemyśl jako jedyne miasto w Polsce w 1939 r. było podzielone pomiędzy dwóch okupantów, pomiędzy sowietów i niemców, aby wyróżnić, zaznaczyć, że to jest niemiecka część Przemyśla powstał  Deutsch Przemysl.
Kustosz
30 grudnia 2019
Bardzo interesujący dokument. Ciekawe skąd nazwa Deutsch? Przemyśl chyba niewiele ma wspólnego z Niemcami. 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.