OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
66 / 147
<
>
Pudło do przechowywania parade bush oficera z Garde regiment zu fuß. Wysokość 37,5 cm.Nie jest łatwo zdobyć kompletny zestaw, w oferowanych do sprzedaży pudłach brakuje wewnętrznej tuby.
Data dodania: 3 stycznia 2020
Datowanie przedmiotu: 1871 - 1918
Miejsce pochodzenia: Cesarstwo Niemieckie
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 213 razy od 3 stycznia 2020
Reklama
Dodaj komentarz
4 stycznia 2020
I tak i nie Pieczarek.Widziałem takie sposoby oznaczania na pikach i kartonach z tamtej epoki, w lepszym i gorszym stanie.Łatwiej jest zrobić wlepkę niż podpisać fanta na czarnym tle.W środku znajdują się resztki włosia koloru czerwonego,przepisanego do parade  bush  oficerów orkiestry reprezentacyjnej Garde Regiment.Pozdrawiam.Masz tutaj przykład trzech wlepek pochodzących z wczesnego okresu tej mody www.kaisersbunker.com/dunkelblau/helmets/dbh65.htm. Dzięki Laki za opinię.
Kustosz
4 stycznia 2020
Kolega to naprawdę potrafi wynajdywać ciekawe eksponaty. Gratuluję.
4 stycznia 2020
Wcale bym nie był pewien, czy to pudełko jest napewno z tego właśnie regimentu. Przyklejony do pudełka znaczek, to tzw. nalepka pieczętna. Wątpię, aby przez tyle lat (co najmniej 100) zachowała się w takim doskonałym stanie. Bardziej stawiam na to, że ktoś współcześnie zastosował taką nalepkę, jaką akurat udało mu się zdobyć i w miarę pasowała historycznie do prezentowanego obiektu. Nalepki takie służyły do zalepiania listów i pierwszy raz widzę takie właśnie ich zastosowanie. 
Ale to oczywiście tylko moje dywagacje. Być może naklejanie nalepek pieczętnych na wszystkim co się da, było powszechne w wojsku pruskim.
3 stycznia 2020
Dziękuję za opinię Anemon! Pozdrawiam.
3 stycznia 2020
Moje ulubione pudełka! :)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.