Zdjęcie żołnierzy... w Muzeum Ziemi Kozielskiej i Śląska Opolskiego (w organizacji) w MyViMu.com

Zdjęcie żołnierzy austro-węgierskich

Duże zdjęcie Zdjęcie żołnierzy austro-węgierskich
Zdjęcie przedstawia na pierwszym planie dwóch żołnierzy C.K. Armii (oficerowie?). W tle żołnierze ustawieni w kilku rzędach. Na zdjęciu dopisek W rocznicę Mołotków i poniżej nieczytelne słowa. Mołotków to wieś na obecnej Ukrainie. 29.10.1914 roku późniejsza II Brygada Legionów stoczyła bardzo krwawą bitwę z oddziałami rosyjskimi. To pozwala wydatować zdjęcie na 1915 rok i przypuszczać, że dotyczy Legionów.
Data dodania: 9 stycznia, 21:51
Datowanie przedmiotu: 1915
Miejsce pochodzenia: Austrowęgry
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 53 razy od 9 stycznia, 21:51
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
13 stycznia, 06:10
Dziękuję za uzupełnienie. Pozdrawiam.
Kustosz
12 stycznia, 10:35 , edytowany: 12 stycznia, 10:45
Strzeliłem małą gafę, bo nie popatrzyłem na kołnierz Pana z tyłu i skupiłem się na odcieniu! : ) Obydwa to M.08. A odcień wynika z różnych producentów. Krótszy rękaw sugerował by na wersje dla szeregowego/podoficera. M.15 nie miały już kolorowych patek na kołnierzu.  Przepraszam za zamieszanie!
Kustosz
10 stycznia, 06:15
Dziękuję anemon. Liczyłem, na uzupełnienie ze strony osób mających większą wiedzę w tym temacie. Mam jeszcze kilka zdjęć, które wiążę z Legionami (pojawią się w krótce). Pozdrawiam.
Kustosz
9 stycznia, 23:32 , edytowany: 9 stycznia, 23:35
Tak, dobrze zauważyłeś, są to oficerowie co widać po temblakach przy szablach M.61 - używanych przez oficerów i podoficerów Legionów. Warto zauważyć, że ten jaśniejszy płaszcz to M.08, a ten ciemniejszy to M.15. Po za odcieniem (który często może mylić) można je rozróżnić po długości podwinięcia rękawów.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.