Ochraniacz na lufę (Zapiaszczacz) Kranc i Łempicki

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 5
<
>
Zapiaszczacz, ochraniacz wylotu lufy karabinu Mauser wyprodukowany przez firmę KRANC & ŁEMPICKI, sygnowany odbiorem wojskowym. Służył m.in do ochrony  lufy podczas czyszczenia.
Data dodania: 9 lutego 2020
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 313 razy od 9 lutego 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
10 lutego 2020
Dziękuję. Odnoszę wrażenie, że to bardziej było potrzebne podczas szkolenia (bardzo częste czyszczenie broni) niż w warunkach bojowych (pewnie dla tego tak często znajduje się je na pobojowiskach wrześniowych). Pozdrawiam.
10 lutego 2020
Polskie mausery czyszczono sztywnym wyciorem , a niemieckie różańcowym 
Kustosz
10 lutego 2020
Dziękuję za odpowiedź. Zapomniałem, że mausera czyszczono głównie za pomocą wyciora różańcowego, a nie jak obecnie broń myśliwską za pomocą szczotki drucianej na sztywnym wyciorze. 
10 lutego 2020
Bo zasadniczo głównym zadaniem ochraniacza wylotu lufy (prowadnica wyciora), nie była ochrona przed piaskiem, jakby sugerowałaby popularna nazwa. Chronił w czasie czyszczenia lufy przed wyobleniem jej krawędzi. 
Kustosz
10 lutego 2020
Ciekawy eksponat. Zastanawiam się w jaki sposób miał on chronić lufę podczas czyszczenia? Pozdrawiam.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.