sanitariusz K.u.K.

Duże zdjęcie sanitariusz K.u.K.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
11 / 58
<
>
Sanitariusz armii austrowegierskiej. Należał prawdopodobniej do jakiegoś batalionu zapasowego lub landsturmu. Na kurtce -Mannschaftrock M.71, widoczna odznaka Krankenpflegerauszeichnung dla żołnierza zajmujacego się rannymi i chorymi przez conajmniej 6 miesięcy. 
Data dodania: 14 lutego 2020
Datowanie przedmiotu: 1900 - 1918
Miejsce pochodzenia: Austrowęgry
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 277 razy od 14 lutego 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
15 lutego 2020
Dziękuje! Książka swietna. szkoda tylko, że nie ma podobnej po polsku... moze kiedyś się doczekamy :) pozdrawiam serdecznie
15 lutego 2020
Oczywiście, wszystko w imię nauki : )
Kustosz
15 lutego 2020
Chyba pierwszy raz widzę zdjęcie sanitariusza z CK armii. Gratuluję eksponatu. Rozumumiem Kolego Anemon, że podając tego linka publicznie inni też mogą z niego się poduczyć ;) Ja bardzo chętnia. Pozdrawiam.
14 lutego 2020
Jednego bardzo obszernego źródła wiedzy w całej tematyce wojskowości CK nie ma, niestety. Bardzo dobrą pozycją uznawaną obecnie za "biblię" w kwestii umundurowania jest Die k. u. k. Armee. Uniformierung und Ausrüstung – von 1914 bis 1918. Cena spora ale warto. Dobrą alternatywą jednakże nie aż tak obszerną jest "Des Kaisers Rock", którą osobiście posiadam w wersji cyfrowej. Korzystaj ile chcesz : )

https://drive.google.com/open?id=1UK0YgaLigGNAVTDc19tNn-ZMGUS7C5vg

Co do reszty której nie ma zawartej w książce, tzreba po prostu szukać po internecie i zapisywać linki  ; )
Kustosz
14 lutego 2020
Dziękuje Anemon! czy możesz polecić mi jakąś iteraturę w temacie umundurowania i uzbrojenia armii austrowęgierskiej i pruskiej? O Wehrmachcie mam sporo książek, a w tym temacie błądzę jak dziecko we mgle :D
14 lutego 2020
Sanitariusz z jakiegoś batalionu zapasowego lub landsturmu. Ubrany w kurtkę podobną do granatowego Mannschaftrock M.71.  Odznaka Krankenpflegerauszeichnung dla żołnierza zajmujacego się rannymi i chorymi przez conajmniej 6 miesięcy.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.