sanitariusz K.u.K. w Muzeum szanujmyhistorie w MyViMu.com

sanitariusz K.u.K.

Duże zdjęcie sanitariusz K.u.K.
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
11 / 21
<
>
Sanitariusz armii austrowegierskiej. Należał prawdopodobniej do jakiegoś batalionu zapasowego lub landsturmu. Na kurtce -Mannschaftrock M.71, widoczna odznaka Krankenpflegerauszeichnung dla żołnierza zajmujacego się rannymi i chorymi przez conajmniej 6 miesięcy. 
Data dodania: 14 lutego, 18:35
Datowanie przedmiotu: 1900 - 1918
Miejsce pochodzenia: Austrowęgry
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 90 razy od 14 lutego, 18:35
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
15 lutego, 16:05
Dziękuje! Książka swietna. szkoda tylko, że nie ma podobnej po polsku... moze kiedyś się doczekamy :) pozdrawiam serdecznie
Kustosz
15 lutego, 12:27
Oczywiście, wszystko w imię nauki : )
Kustosz
15 lutego, 06:22
Chyba pierwszy raz widzę zdjęcie sanitariusza z CK armii. Gratuluję eksponatu. Rozumumiem Kolego Anemon, że podając tego linka publicznie inni też mogą z niego się poduczyć ;) Ja bardzo chętnia. Pozdrawiam.
Kustosz
14 lutego, 20:12 , edytowany: 14 lutego, 20:13
Jednego bardzo obszernego źródła wiedzy w całej tematyce wojskowości CK nie ma, niestety. Bardzo dobrą pozycją uznawaną obecnie za "biblię" w kwestii umundurowania jest Die k. u. k. Armee. Uniformierung und Ausrüstung – von 1914 bis 1918. Cena spora ale warto. Dobrą alternatywą jednakże nie aż tak obszerną jest "Des Kaisers Rock", którą osobiście posiadam w wersji cyfrowej. Korzystaj ile chcesz : )

https://drive.google.com/open?id=1UK0YgaLigGNAVTDc19tNn-ZMGUS7C5vg

Co do reszty której nie ma zawartej w książce, tzreba po prostu szukać po internecie i zapisywać linki  ; )
Kustosz
14 lutego, 19:03
Dziękuje Anemon! czy możesz polecić mi jakąś iteraturę w temacie umundurowania i uzbrojenia armii austrowęgierskiej i pruskiej? O Wehrmachcie mam sporo książek, a w tym temacie błądzę jak dziecko we mgle :D
Kustosz
14 lutego, 18:53 , edytowany: 14 lutego, 18:54
Sanitariusz z jakiegoś batalionu zapasowego lub landsturmu. Ubrany w kurtkę podobną do granatowego Mannschaftrock M.71.  Odznaka Krankenpflegerauszeichnung dla żołnierza zajmujacego się rannymi i chorymi przez conajmniej 6 miesięcy.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.