Na Pamiątkę z ukochaną - Kawaler VM

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
99 / 309
<
>
Na pamiatkę / zdjęcie niestety bez opisu/ Porucznik 2 RP Władysław Nagórski - prawdopodobnie z żoną, zdjęcie z lat 1927 - 1928.
Data dodania: 3 marca 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 318 razy od 3 marca 2020
Reklama
Dodaj komentarz
15 marca 2020
Może coś drgnie i bedę wiedział więcej jak się potoczyły dalsze losy Porucznika
10 marca 2020
wiemy ze jest na liscie odznacoznych VM w stopniu starszego sierżanta 28 pSK. Jego akta też są w CAW- Rembertów...............
10 marca 2020
Zaczyna mi się to podobać. Bez miał z tego satysfakcje i mój szacunek.
10 marca 2020
Czasem trzeba ruszyć ,,d.....'' albo poprostu chcieć :)
9 marca 2020
Ciesze się ze coś ruszyło. Domyslam sie z kim rozmawiałeś :)
9 marca 2020
Poszperałem porozmawiałem i już wiemy , widoczny na tym zdjęciu to Porucznik Władysław Nagórski wraz z żoną
5 marca 2020
Dziękuję pięknie za zaproszenie, może skorzystam :)
4 marca 2020
Jeżeli lubisz Harleya i będziesz kiedyś chciał przemierzyć słynną Route 66 to zapraszam. Mieszkam na Mid-Weście przy tej trasie. "Harlejowcowi" nie muszę tłumaczyć znaczenia tej drogi. Pozdrawiam. Nie odpuszczę Ci opisów tych zdjęć. Będę Ci dokuczał :) 
3 marca 2020
Robek masz rację tylko że czasu brak , moje hobby nr 1 to Harley i jazda na nim. A jeszcze ordery, medale, odznaki, stare srebra, itd. zdjecia to taka przypadkowa kolekcja ale jest i cos tam pokazuję. Teraz szukałem info o Ernescie Angelo Srebrny Krzyż Orderu Virtuti Militari kl. V (nr 2485), Krzyż Niepodległości, Krzyż Walecznych - 4x, Srebrny Krzyż Zasługi ma kilkanaście zdjęć z różnego okresu Jego służby będę to sukcesywnie wystawiał ale .......... potrzeba na to czasu.
3 marca 2020
To jest ten sam porucznik 28 pułk Strzelców Kaniowskich którego kilka dni temu wrzuciłeś w stopniu podporucznika. Tamto zdjęcie było datowane, Łódź 24..X. 1922 rok. W podpisie Włodek. (Władek). Prawdopodobnie to dla tej pani była dedykacja na tamtym zdjęciu?
Co daje nam drugie zdjęcie? Pan podporucznik dostał awans na porucznika. Jest kawalerem orderu VM 5 klasy. Ma naszywkę Karabinów Maszynowych, w późniejszym okresie nazywaną CKM. Jest w mojej ocenie dowódcą kompanii KM (CKM) w batalionie (nie wiemy w którym) 28 pułku Strzelców Kaniowskich. Zdjęcie do roku 1928. Zmiana łapek (patek) w 1927. Mógł donosić stare rok dłużej.  
Na starcie mamy już bardzo dużo info które mogą nam pozwolić rozpoznać jego dane. Fajnie ze zachowujesz to dla potomnych i pokazujesz to na forum. Mega plus.
Dla mnie jest też duży minus ze nie robisz nic więcej żeby "przeczytać" te fotki. Kiedyś zwracałem Ci uwagę i dopóki tutaj będę zawsze Ci przypomnę. Zrób coś z tym tematem. Zdjęcie to mega źródło info. 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.