OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
71 / 149
<
>
Pokrowiec na pickelhaubę oficerską. Sygnowany dwukrotnie D.R.P -Deutsche Reich Patent,pochodzący z prywatnego zakupu oficera.Przód pokrowca delikatnie nadpalony i naprawiony poprzez wstawienie małej łatki w epoce.
Data dodania: 5 marca 2020
Datowanie przedmiotu: 1915 - 1916
Miejsce pochodzenia: Cesarstwo Niemieckie
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 212 razy od 5 marca 2020
Reklama
Dodaj komentarz
7 marca 2020
Dziękuję Panowie za opinie.Im dłużej patrzę na fanta,tym zmienia mi się wersja Laki. Prawdopodobnie pika z pokrowcem za długo stała przy żródle ciepła.Wyrażne są ślady politury z piki w wewnętrznej stronie daszka pokrowca.Nastąpiło sklejenie pod wpływem temperatury daszka z pokrowcem. Jest duże prawdopodobieństwo,że ktoś na siłę próbował oddzielić pikę od pokrowca stąd rozdarcie materiału i naprawa w epoce.Pozdrawiam.
Kustosz
7 marca 2020
Ciekaw jestem w jaki sposób doszło do nadpalenia. Czy to wynik np ostrzału, czy może oficer odpalał papierosa i nadpalił sobie pokrowiec? Gratuluję i pozdrawiam.
7 marca 2020
bardzo ciekawy eksponat a do tego fantastyczny stan gratuluję pozdro (:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.