Sturmabzeichen (Allgemeines... w Muzeum ciufa w MyViMu.com

Sturmabzeichen (Allgemeines Sturmabzeichen)

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
199 / 217
<
>
Sturmabzeichen (Allgemeines Sturmabzeichen)

Odznaka Szturmowa (Sturmabzeichen) – została ustanowiona rozporządzeniem głównodowodzącego Oberkommando des Heeres gen. płk Walthera von Brauchitscha w dniu 01.06.1940 r.

Więcej na temat tej odznaki tutaj :

http://www.dws-xip.pl/reich/AS/AS.htmlNie propaguję ideii totalitarnych,nazistowskich faszystowskich,komunistycznych,Prezentowane obiekty służą celom kolekcjonersko-historyczno-poznawczym.
Data dodania: 6 marca, 21:21
Datowanie przedmiotu: 1940
Miejsce pochodzenia: Niemcy
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 138 razy od 6 marca, 21:21
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
14 marca, 07:57
To super że tak udało się załatwić tą sprawę. Pozdrawiam. 
Kustosz
14 marca, 07:16
To jest najlepsza wiadomość dzisiejszego poranka! Gratuluję !
Kustosz
13 marca, 23:33
Witam !
Firma sprzedająca tą odznakę bez problemu przyjęła reklamację,tłumacząc się złą oceną (!) przez wynajętego fachowca (!).Wszystko zakończyło się polubownym finałem.Jedyne koszty jakie poniosłem to koszty wysyłki.Dziękuję wszystkim zaczujność i  zaangażowanie w ocenę autentyczności odznaki !
Pozdrawiam !
Kustosz
7 marca, 22:47
Powodzenia Ciufa i melduj o sukcesie!
Kustosz
7 marca, 22:40
Zakupu dokonałem w dość poważnej firmie,a i kasy też trochę to kosztowało.Mam nadzieję ,że zaraz po weekendzie wyjaśnię i problem zniknie.Nie kasuję posta z myvimu abym w razie potrzeby mógł się czymś podeprzeć.
Pozdrawiam !
Kustosz
7 marca, 22:07
Ja już przestałem wierzyć renomowanym domom aukcyjnym ,masę kopi sprzedają z lat siedemdziesiątych.Trzeba trzymać się zasady: nie znam ,to nie kupuję jak z grzybami w lesie.Życzę ci Ciufa,abyś oddał towar i zapomniał o temacie,chociaż serce zawsze boli.Znam to z własnych doświadczeń.Nawet największe kolekcje mają lipę w zbiorach,o muzeach państwowych nie wspomnę.Nawet cena wysoka nic nie gwarantuje.Ja nigdy nie kupię filcowej pickelhauby erzatz ,pomimo,że wiem jak wygląda.Wybudowano w latach siedemdziesiątych w Anglii całą fabrykę filcowych kasków,a teraz robią je na Ukrainie.Pozdrawiam serdecznie.
Kustosz
7 marca, 21:33
Najprawdopodobniej będę się wystrzegał tego tematu (oczywiście bez 100 % pewności )
Pozdro !
Kustosz
7 marca, 21:29
W tych tematach pewnie wiecej powiedzieliby Koledzy Nordland lub mawizen. 
Kustosz
7 marca, 21:24
Powiem szczerze, że moje doświadczenie w tej materii też jest jeszcze nikłe i ciągle się uczę, a temat jest naprawdę skomplikowany. Podróby były tworzone już kilkadziesiąt lat temu, więc są niekiedy pokryte patyną. Niektóre są świetnie wykonane. Dodatkowo sprawę komplikuje fakt wielu wytwórców (różne wykonanie). Mnie się zdarzyło kupić podróbe na wiosce (nawet nie sprawdzałem, bo bylem pewien). Najlepiej byłoby znaleźć jakiegoś mentora i z nim konsultować zakupy, albo z dobrych stron zajmujących się handlem odznaczeniami. Teraz uwaga: podróby sa nawet w domach aukcyjnych. Generalnie bardzo ciężki temat. Życzę sukcesu z reklamacją i pozdrawiam. 
Kustosz
7 marca, 21:09
Witam ! Dziękuję serdecznie za opinie !!! Niestety jak w wielu innych przypadkach pośpiech jest złym doradcą.Oczywiście będę to reklamował u sprzedawcy.Mam tylko nadzieję,że wprowadził mnie w błąd nieświadomie (chociaż kto wie ) Moja niewiedza wynika z braku obycia w tym temacie,ale po to mamy na forum SZANOWNE GRONO KOLEGÓW,którzy mają coś więcej do powiedzenia w różnych fachowych obszarach.Jak napisał kol.laki1pl moje doświadczenie w tej materii jest niewystarczające.Chylę szczerze czoło przed ich wiedzą i jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam !
Kustosz
7 marca, 17:33
Obawiam się, że koledzy mają rację. Obecnie jest tak wiele kopii i podrób (od wielu lat), szczególnie odznaczeń niemieckich, że trzeba naprawdę mieć duże doświadczenie, aby sie nie nabrać. Odnoszę wrażenie, że ostatnio coraz częściej na Myvimu pojawiają się kopie. Pozdrawiam.
Kustosz
7 marca, 12:40 , edytowany: 7 marca, 12:46
Zwróć uwagę Szanujmyhistorię na cyfrę 50-sposób jej wykonania,a zwłaszcza ramki,żołądź ułożony w innym kierunku po prawej stronie na obramowaniu,sposób łączenia adlera, bagnetu i granatu do podstawy-brak wolnej przestrzeni itp. Pozdrawiam.
Kustosz
7 marca, 11:36
Po linkach od Naprawiacza, też nabrałem pewnych wątpliwości. Sprawdzałem teraz dla porównania w książce Marcina Meyera "Niemieckie odznaczenia bojowe z okresu III Rzeszy. Tom II". Moją uwagę w Twoim eksponacie zwraca zwłaszcza jeden szczegół- głowa orła wystająca nieco ponad wieniec. W żadnym z przypadków w książce nie znalazłem podobnego wzoru (zawsze była sporo poniżej lini kończącej wieniec, lub w jednym przypadku na równo z jej końcem). Gdy dodamy do tego słabą jakość wykonania, oraz bardzo dobry stan zachowania, rodzą się podejrzenia co do autentyczności. Biorąc jednak pod uwagę mnogość wykonawców, oraz różnice pomiędzy poszczególnymi odznakami, nie mogę jednoznacznie tego ocenić. 
Kustosz
7 marca, 10:27
Kustosz
7 marca, 10:22
Kustosz
7 marca, 10:20
Tutaj masz link do porównania https://antik-medals.com/de/catalog/ordena-megali-germaniya-vov-1933-1945/nagrady-heer/the-general-assault-sign-in-50-days-of-fights/
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.