Feld-Postexped 8 DK. w DORIANNA. w MyViMu.com
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
11 / 59
<
>
Pocztówka wysłana 27 II 1916 roku z dzisiejszej Łotwy [Ces.Rosyjskie] do Wüstenselbitz w Górnej Frankonii [Bawaria/Niemcy] przez żołnierza z 8 Dywizji Kawalerii [Królewskiej Saksońskiej]-gefreitera/starszego szeregowego  Keichela.Dywizja ta po krótkim pobycie na fronxie zachodnim walczyła na froncie wschodnim od 30 VIII 1914 r.W okresie od 29 IX 1915 do 5 II 1917 r. stacjonowała na terenie dzisiejszej  Łotwy. Toczyła walki pozycyjne przed Jakobstadt [Jēkabpils] w dniach 19 III 1916 - 26 III 1916 roku.Duża bitwa w tym rejonie odbyła się 21 IX 1917 - 22 IX 1917  ,niemiecki szturm na przyczółku Jakobstadt.W okresie tej pocztówki dowodcą 8 DK był Generalmajor Eberhard Graf von Schmettow [VI 1915-VIII 1916 r.].
Data dodania: 23 marca
Datowanie przedmiotu: 1916
Miejsce pochodzenia: Cesarstwo Niemieckie
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 66 razy od 23 marca
Reklama
Dodaj komentarz
23 marca
Pocztówka jest bardzo intrygująca! Nie mogę przypisać postaci żołnierza do żadnej znanej mi formacji. Pika srebrniak,mundur w kolorze piechoty,ale z dwoma guzikami i do tego rękaw wzoru szwedzkiego.Pozdrawiam.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.