Landesschützenregiment Trient ... w Muzeum anemon w MyViMu.com

Landesschützenregiment Trient Nr. I.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
187 / 197
<
>
Landesschützenregiment Trient Nr. I.

Gustav Salner zamieszkały w Tschagguns. Żołnierz z k.k. Landwehr-Gebirgstruppen, a dokładniej Landesschützenregiment Trient Nr. I. 

Mundur hechtgrau wprowadzony niecowcześniej bo w 1907 roku, początkowo był wyłącznie używany przez oddziały Landesschützen. Elementem wyróżniającym ich od resztu regularnego wojska były pióra cietrzewia noszone na czapce i odznaki szarotki na trawiastozielonych patkach. Ponadto nosili malowane na szaro guziki oraz klamry w wersji cynkowej tzw. Tyrolka - pasa niestety tutaj brak. Ponad to nosili gogle, ciężkie buty, liny, czekany i karabinki Mannlicher Repetierstutzen M95. Jeszcze jednym wyróżniającym atutem był płaszcz o zmodyfikowanym kroju, który zapewniał ochronę dla żołnierza, a także dla j ego wyposażenia. Nasz jegomość dodatkowo nosi Schützenauszeichnung für die Jägertruppe czyli Akselbant za celne strzelanie dla oddziałów strzeleckich i piechoty landwehry

Zdjęcie wykonane w studiu Robert Bledermann Kamer-Photograph Wels. Ob.-Ost.
Data dodania: 24 marca
Datowanie przedmiotu: 1914 - 1916
Miejsce pochodzenia: Austrowęgry
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 104 razy od 24 marca
Reklama
Dodaj komentarz
25 marca
Rewelacja. Zdjęcie, opis, kolory... po prostu brawo!!! pozdrawiam
25 marca
Dzięki za odpowiedź. Osobiście bardziej spodziewałbym się piór głuszca lub orła. Pozdrawiam serdecznie.
24 marca
Na sto i jeden procent są to pióra cietrzewia. Wywodzi sie to z kultury tyrolskich myśliwych. Ale dlaczego konkretnie ten patk niestety nie wiem. Trzebaby zgłębić literaturę :) Dzięki!
24 marca
Świetne zdjęcie i opis. Czy te pióra na czapce z całą pewnością pochodzą od cietrzewia? Pytam o to gdyż ten ptak występuje też w górach, ale nie jest raczej z nimi kojarzony (zdecydowanie większe populacje występują na nizinach). Gratuluję eksponatu. 
24 marca
Pięknie Ci wychodzi ta koloryzacja. Gratuluję pozdrawiam 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.