Landesschützenregiment Trient ... w Muzeum „Bojowe Schrony Proszowice” w MyViMu.com

Landesschützenregiment Trient Nr. I.

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
176 / 180
<
>
Landesschützenregiment Trient Nr. I.

Gustav Salner zamieszkały w Tschagguns. Żołnierz z k.k. Landwehr-Gebirgstruppen, a dokładniej Landesschützenregiment Trient Nr. I. 

Mundur hechtgrau wprowadzony niecowcześniej bo w 1907 roku, początkowo był wyłącznie używany przez oddziały Landesschützen. Elementem wyróżniającym ich od resztu regularnego wojska były pióra cietrzewia noszone na czapce i odznaki szarotki na trawiastozielonych patkach. Ponadto nosili malowane na szaro guziki oraz klamry w wersji cynkowej tzw. Tyrolka - pasa niestety tutaj brak. Ponad to nosili gogle, ciężkie buty, liny, czekany i karabinki Mannlicher Repetierstutzen M95. Jeszcze jednym wyróżniającym atutem był płaszcz o zmodyfikowanym kroju, który zapewniał ochronę dla żołnierza, a także dla j ego wyposażenia. Nasz jegomość dodatkowo nosi Schützenauszeichnung für die Jägertruppe czyli Akselbant za celne strzelanie dla oddziałów strzeleckich i piechoty landwehry

Zdjęcie wykonane w studiu Robert Bledermann Kamer-Photograph Wels. Ob.-Ost.
Data dodania: 24 marca, 16:54
Datowanie przedmiotu: 1914 - 1916
Miejsce pochodzenia: Austrowęgry
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 58 razy od 24 marca, 16:54
Reklama
Dodaj komentarz
Kustosz
25 marca, 17:09
Rewelacja. Zdjęcie, opis, kolory... po prostu brawo!!! pozdrawiam
Kustosz
25 marca, 06:24
Dzięki za odpowiedź. Osobiście bardziej spodziewałbym się piór głuszca lub orła. Pozdrawiam serdecznie.
Kustosz
24 marca, 21:01
Na sto i jeden procent są to pióra cietrzewia. Wywodzi sie to z kultury tyrolskich myśliwych. Ale dlaczego konkretnie ten patk niestety nie wiem. Trzebaby zgłębić literaturę :) Dzięki!
Kustosz
24 marca, 20:37
Świetne zdjęcie i opis. Czy te pióra na czapce z całą pewnością pochodzą od cietrzewia? Pytam o to gdyż ten ptak występuje też w górach, ale nie jest raczej z nimi kojarzony (zdecydowanie większe populacje występują na nizinach). Gratuluję eksponatu. 
24 marca, 19:57
Pięknie Ci wychodzi ta koloryzacja. Gratuluję pozdrawiam 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.