Peryskop okopowy dow,... w Muzeum Jereczka w MyViMu.com

Peryskop okopowy dow, Waffenwerke Bruenn, Prerov

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
170 / 187
<
>
- nr seryjny: 980.W 1933 została założona firma Optikotechna w Prerovie przez przedsiębiorcę inż. Alois Benesa i profesora fizyki dr Alois Mazurka. W latach 1935 - 1938 Optikotechna realizowała dostawy sprzętu optycznego dla wojska czechosłowacji. Następnie Optikotechna została sprzedana zakładom Zbrojovka Brno, które zainwestowały w budowę nowych zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w Meopta bieżącej lokalizacji w Prerov. W latach 1939 - 1945 podczas okupacji niemieckiej Optikotechna została zmuszona do dostarczania optycznego sprzętu wojskowego dla armii niemieckiej. Po wojnie Optikotechna została przemianowana na krajowe przedsiębiorstwo Meopta.Począwszy od lat 1940-1941 nazwy producentów nie były zaznaczane na lornetkach i zostały zastąpione przez trzy literowe kody, aby zapobiec ustaleniu, gdzie urządzenie zostało wykonane. Dla Optikotechny kodem było 'dow' wprowadzone w kwietniu 1941.

Peryskop okopowy wtórnie pomalowny na czarno. Optyka sprawna lecz przymglona. Brak gumowej muszli ocznej. Ciężko więcej informacij i o oryginalne zdjęcia z epoki z tym peryskopem.
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 111 razy od 24 marca
Reklama
Dodaj komentarz
25 marca
Gratuluję eksponatu i cieszę się, że został uratowany i pokazany tutaj. Pozdrawiam.
24 marca
Dla mnie super fant.Gratuluję!
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.