Krzyż Kawalerski Virtuti Militari III Klasy Nr:157

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
4 / 350
<
>
Oryginalny Krzyż Kawalerski Orderu Virtuti Militari III Klasy. Wykonany w pracowni Krupski i Matulewicz, numerowany Nr: 157. Oryginalna wstążka z epoki. Opisany w książce W. Steli ,, Virtuti Militari'' na stronie 68. Jest to order z zapasów Kapituły wykonany przed 1939 r.
Data dodania: 2 kwietnia 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 399 razy od 2 kwietnia 2020
Reklama
Dodaj komentarz
6 kwietnia 2020
Dziękuję pięknie za opinie.
Kustosz
5 kwietnia 2020
piękny!!! gratuluje
4 kwietnia 2020
Piękny gratuluję :-) Pozdrawiam 
Kustosz
3 kwietnia 2020
Dziękuję! To wyjaśnia sprawę.
3 kwietnia 2020
W CAW znajduje się dokument Ministerstwa Spraw Wojskowych z 22 grudnia 1922. Dotyczy ilości zamówionych orderów VM i tak zamówiono :
1 klasy - 6 kompletów
2 klasy  - 30 sztuk
3 klasy - 150 sztuk
4 klasy  - 1000 sztuk
można więc  domniemać patrząc na ilość nadań, że zamówiono ,, na wyrost'' i tak prawdopodobnie powstały zapasy kapituły orderu które pózniej trafiły do Londynu.
Kustosz
3 kwietnia 2020
Gratuluję! Piękna rzecz...
Mam przy okazji pytanie - jak to mogło być z powstaniem zapasów takiego orderu (było nie było, wysokiej klasy)? Czyżby przewidywano po latach uhonorowanie wcześniejszych dokonań? Czy może przewidywano je do nadania za Zaolzie, czy Spisz i nie zdążono? Przyznam, że zagadnienie mnie zaciekawiło, więc będę wdzięczny za wyjaśnienie (o ile takowe w ogóle istnieje, bo być może znikło "w pomroce dziejów"). 
2 kwietnia 2020
Dzieki laki1pl. Natomiast jeśli chodzi o ,, zapasy'' to po prostu rząd 2 RP złożył zamówienie i część z nich nie została nadana bowiem nadeszła wojna.
Kustosz
2 kwietnia 2020
Piękny krzyż. Co oznacza, że krzyż jest z zapasów? Czy był wydany w późniejszym okresie?
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.