SZEFOSTWO SŁUŻBY HYDROMETEOROLOGICZNEJ SZ RP

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
34 / 36
<
>
Odznaka pamiątkowa wykonana jest z metalu metodą tłoczenia, zgrzewania, grawerowania i emaliowania. Zaprojektowana jest w kształcie wielokąta. Jej zasadniczy element stanowi oznaka grupy osobowej służby meteorologicznej z umieszczonym w części centralnej (bezpośrednio na wyeksponowanym elemencie oznaki – róży wiatrów) orłem wojskowym. Róża wiatrów w swej dolnej części jest wypukła – w formie trójwymiarowej bryły, w górnej spłaszczona w formę obrysu. Oznaka otoczona jest wieńcem z liści dębowych, który w miejscu wiązania jest ozdobiony srebrną wstęgą ze skrótem nazwy instytucji. Symbolika nawiązuje do zadań realizowanych przez Szefostwo Służby Hydrometeorologicznej Sił Zbrojnych RP oraz jego specyfiki, jako centralnego ośrodka prognostycznego. Oznaka grupy osobowej służby meteorologicznej to składowy symbol służby meteorologicznej (górna półkula przedstawia opad atmosferyczny – ukośne pasy na niebieskim tle) oraz służby hydrologicznej (dolna półkula przedstawia wody powierzchniowe – faliste pasy na ciemnoniebieskim tle). Dodatkowo element oznaki w postaci obwiedni symbolizującej atmosferę został zastąpiony wieńcem z liści dębowych (symbolem siły – instytucja jako jedyna w Siłach Zbrojnych planuje i realizuje zabezpieczenie hydrometeorologiczne działań zarówno w kraju jak i poza jego granicami oraz wykonuje zadania z tytułu zabezpieczenia meteorologicznego w zakresie obejmującym całe lotnictwo Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Orzeł wojskowy symbolizuje fakt posiadania uprawnień gestora grupy osobowej oraz sprzętu do zabezpieczenia meteorologicznego lotnictwa wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych (Siły Powietrzne, Marynarka Wojenna, Wojska Lądowe, Wojska Specjalne). Odznaka została wprowadzona decyzją Nr 358/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 15 listopada 2012 r.
wymiary : 45x33 mm
wykonanie : METALOPLASTYKA - Zdzisław Kowalski
Data dodania: 3 kwietnia 2020
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 187 razy od 3 kwietnia 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.