OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
2 / 8
<
>
Torba służąca do przenoszenia maski p.gaz wz.32. Wykonana jest z grubego brezentu. Wewnątrz na klapie wszyta jest instrukcja obchodzenia się z maską. Na zewnątrz klapy znajduje się pieczątka z rozmiarem maski, która znajdowała się wewnątrz oraz data produkcji 1938. Z tyłu tak jak to widać na zdjęciu znajdują się dwie przelotki przez, które przekładało się pasek mocujący maskę wraz z torbą blisko ciała. To rozwiązanie stosowane było tylko w maskach. przeznaczonych dla wojsk pancernych. Wewnątrz znajduje się też przgródka odzielająca maske i filtropochłaniacz.
Data dodania: 8 kwietnia 2020
Datowanie przedmiotu: 1938
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 217 razy od 8 kwietnia 2020
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.