OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
192 / 206
<
>
Przy stajni...

Austro-węgierski podoficer (Kapral) i jego podwładni w towarzystwie właściciela stajni - 1914. Dumnie pozują do zdjęcia. Zapewne pobór koni do wojska. Ubrani w standardowe mundury hechtgrau M.08, bez pasów na biodrach. Na nogach opinki co datuje zdjecie na okres przed 1915 rokiem. Kapral w sztylpach na nogach, a jeden z szeregowych jeszcze w starej granatowej czapce M.66.   
Data dodania: 16 kwietnia 2020
Datowanie przedmiotu: 1908 - 1914
Miejsce pochodzenia: Austrowęgry
Stan eksponatu: Dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 193 razy od 16 kwietnia 2020
Reklama
Dodaj komentarz
17 kwietnia 2020
Miejmy nadzieję, że jednak się nie dowiedział ;)
Kustosz
17 kwietnia 2020
Pewnie masz rację. Ciekaw jestem, czy w 1918 jak te konie już dawno były zjedzone gdzieś w Karpatach, dalej był taki dumny ;). Pozdrawiam.
17 kwietnia 2020
Tak podoficer, jak zwykle wdarł się mój skrót myślowy. Czy się zastanawiał tego nie wiem. Na zdjęciu wygląda na dumnego austriaka oddającego swe konie na potrzeby miłościwego Franciszka Józefa ; )
Kustosz
17 kwietnia 2020
Ciekawe zdjęcie. Właściciel pewnie się zastanawiał czy te konie wrócą do niego. Chyba był też hodowcą gołębi pocztowych. Kapral nie należał czasem do korpusu podoficerskiego? Gratuluję kolejnej fotki.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.