Naszywka służby ratownictwa... w Muzeum witglo w MyViMu.com

Naszywka służby ratownictwa ogólnego OC

Duże zdjęcie Naszywka służby ratownictwa ogólnego OC
OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
60 / 60
<
>
Naszywka szeregowego członka słuzby ratownictwa ogólnego OC. Kolor khaki oznacza, że naszywka przeznaczona był dla oddziałów Obrony Cywilnej odbywających służbę zasadniczą w resorcie obrony narodowej, straży pożarnej lub straży przemysłowej. Widać pewne różnice w wykonaniu naszywki względem pozostałych oznak OC. Wykonana jest z takniny, a nie z filcu, jest nieco wieksza, a nadruki wykonano z nieco innej gumy. Ogólnie sprawia ona wrażenie gorzej wykonanej.
Data dodania: 17 kwietnia, 11:20
Datowanie przedmiotu: 1983 - 1990
Miejsce pochodzenia: Polska
Stan eksponatu: Bardzo dobry
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!
Eksponat został odwiedzony łącznie 104 razy od 17 kwietnia, 11:20
Reklama
Dodaj komentarz
24 maja, 14:43
eLaRman63 Racja! Zmieniłem kolor w opisie już jakiś czas temu. Swoją drogą "Przepisy ubiorcze formacji OC" to ciekawa książeczka. Wielu z przedstawionych tam oznak nigdy nie widziałem "w naturze". Z ciekawości, udało się Panu znaleźć ten regulamin w internecie, czy posiada Pan egzemplarz papierowy? Pozdrawiam!
Kustosz
23 maja, 14:17
A jednak khaki.
18 kwietnia, 11:36
Witam! Nie, niestety okreslenie koloru nie wynika tu z oficjalnych przepisów. Mam jedynie dostep do publikacji: "Przepisy w sprawie oznak dla członkow oddziałów samoobrony". Nie dysponuję jednak analogicznym regulaminem dla Obrony Cywilnej. Pańska uwaga, na temat koloru naszywki wydaje się trafna. Jesli uda mi się trafić na oficjalne przepisy w tej sprawie skoryguję opis. Pozdrawiam!
Kustosz
17 kwietnia, 21:12
Czy użycie określenia "kolor beżowy" wynika z przepisów, opisów, regulaminów ?. Pytam ponieważ według mnie to kolor khaki, typowy dla wojska i ten kolor mógł sugerować fakt, że naszywki są m.in. dla odbywających służbę zasadniczą w resorcie obrony narodowej.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.