Francuski medalik arcybractwa w Muzeum servant013 w MyViMu.com

Francuski medalik arcybractwa

OPCJE:
Zdjęcia na licencji:
Eksponaty w kolekcji
3 / 10
<
>
Arcybractwo niepokolanego i najświętszego serca Maryi, Francja XIX wiek.  Na stronie z sercami napis: "Archiconfrérie du très saint et immaculé coeur de Marie"Na stronie z NMP napis: Pecheurs voila notre refuge invoquons et prions". 1836: Abbé Dufriche-Desgenettes, proboszcz z Notre-Dame des Victoires, założył Bractwo Najświętszego i Niepokalanego Serca Maryi dla nawrócenia grzeszników i wziął za symbol medal wygrawerowany na pokazanym modelu autor: Catherine Labouré w 1830 r .: „O Maryjo poczęta bez grzechu, módl się za nami, do których uciekamy się”. Stowarzyszenie zostało założone jako Archiconfrérie przez Grégoire'a XVI 24 kwietnia 1838 r. Kościół paryski stał się miejscem pielgrzymek, a prośby o przynależność pochodziły z całej Francji.
Data dodania: 1 maja, 16:20
Datowanie przedmiotu: 1836 - 1900
Miejsce pochodzenia: Francja
Stan eksponatu: Dostateczny
Pomóż uzupełnić opis Dowiedz się więcej Zauważyłeś błąd lub wiesz coś więcej na temat tego eksponatu?
Zasugeruj właścicielowi poprawiony opis i Zdobądź punkty dla swojego muzeum!

Eksponat jest widoczny w następujących kategoriach serwisu.

Eksponat został odwiedzony łącznie 90 razy od 1 maja, 16:20
Reklama
Dodaj komentarz
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. MyViMu.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Ta witryna korzysta z plików cookies w celu dostosowania zawartości do preferencji użytkownika oraz tworzenia anonimowych statystyk, również przy użyciu usługi Google Analytics. Kliknięcie "Tak, zgadzam się" lub dalsze korzystanie z serwisu bez wybrania żadnej z opcji oznacza akceptację cookies i przetwarzania danych zbieranych automatycznie, zgodnie z Regulaminem.

Kliknij tutaj, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykorzystaniu danych zbieranych automatycznie.